Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2655
یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۸ ق٫ظ
اسفنانی:
ارزیابی از عملکرد کارگروه تعیین محتوای مصادیق مجرمانه در سال ۹۳
عضو کارگروه تعیین محتوای مصادیق مجرمانه با بیان اینکه سال ۹۳، سال پرکاری برای این کارگروه بود، عنوان کرد: در سال ۹۳، هر هفته جلساتی برای بررسی و پالایش فضاهای مجازی و اینترنت برگزار شد.

فیلترینگ هوشمند،گام مهم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در سال ۹۳/مصوبه کارگروه برای اظهار نظر آنلاین اعضا در مواقع لازم است.

محمد علی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کارگروه تعیین محتوای مصادیق مجرمانه اقدامات مهمی در سال ۹۳ داشت، در تشریح این اقدامات گفت:در سال گذشته در بحث پالایش فضاهای مجازی این کارگروه نقش آفرینی کرد علاوه بر این مصوبه‌ای برای نحوه کارکرد کارگروه تعیین شد تا همه اعضا به طور آنلاین در مواقع ضروری اظهار نظر کنند.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مصوبه باعث شد که تصمیم‌گیری‌های کارگروه همزمان با سرعت پیشرفت فضاهای مجازی، صورت گیرد. این اقدام تاثیر بسزایی در تصمیم‌گیری‌ها و بازخورد آن داشت.

وی افزود:‌از سوی دیگر کارگروه فضاهای مختلف مجازی را مورد بررسی قرار گرفت و برخی از آنها پالایش شد.

به گفته این نماینده مجلس که در کارگروه تعیین محتوای مصادیق مجرمانه حضور دارد، با نظر و هماهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فیلترینگ هوشمند به صورت آزمایشی در برخی فضاهای مجازی انجام شد که کار بزرگی بود.

اسنفانی اظهار داشت: از سوی دیگر به برخی سازمان‌ها و نهادها مجوز داده شد تا امکان استفاده راحت‌تر و بهتر از فضاهای مجازی و اینترنت را داشته باشند. اعتقاد دارم که در سال ۹۳ این کارگروه اقدامات قابل قبولی داشت.

عضو کمیسیون حقوق و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ کارگروه هر هفته جلسه داشت تا بر اساس تصمیم گیری‌ گروهی، فضاهای مجازی را پالایش کنیم.

عضو کارگروه تعیین محتوای مصادیق مجرمانه تاکید کرد:‌در سال آینده در ادامه دستور العمل‌های کارگروه موضوعات روز را بررسی خواهیم کرد. فضاهای مجازی به سرعت در حال شکل‌گیری و تغییر محتوا هستند که باید ما هم با همین سرعت این فاضا را مورد بررسی قرار دهیم./
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی