Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7814
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۵ ب٫ظ
استفاده از اینترنت بالنی گوگل برای اتصال مجدد سیستم های مخابراتی در پورتوریکو
Khbranlayn, Komisioni Federal i Komunikimit tha se 83 për qind e infrastrukturës së komunikimit në Porto Riko nga stuhia shkatërruar plotësisht dhe njerëzit nuk janë në gjendje të komunikojnë,fa. Ndërsa lajmi u njoftua se operatorët e telekomit dhe të sistemit të internetit backup provuar për të përdorur në kohën e krizës, me sa duket kapaciteti,,fa,Khbranlayn, Komisioni Federal i Komunikimeve,,fa […]

به گزارش خبرآنلاین، کمیسیون ارتباطات فدرال
Tha se 83 për qind e infrastrukturës së komunikimit në Porto Riko nga stuhia,,fa,shkatërruar të plotë dhe njerëzit nuk janë në gjendje të komunikojnë,,fa,Ndërsa lajmi u njoftua se,,fa
کامل تخریب شده و مردم قادر به ارتباط نیستند. این خبر در حالی اعلام شد که
operatorët e telekomit dhe sistemit të internetit backup provuar për të përdorur në kohë krize,,fa,Që me sa duket nuk ishte kapaciteti i përgjegjshëm,,fa,Kjo është arsyeja pse akreditimi për të hyrë alfabetin,,fa
کنند که ظاهرا ظرفیت آن پاسخگو نبوده است.

به همین خاطر مجوز رسمی برای ورود آلفابت (پدر
گوگل) Hedhur në qarkullim dhe menjëherë kemi mbulim të mirë me balona,,fa,Telekom-internet për të dhënë sipërfaqe të mëdha të Puerto Rico,,fa,Google synon të ofrojë shpejtësi të lartë internet në zonat e,,fa
مخابراتی-اینترنتی خود به مناطق وسیعی از پورتوریکو بدهند.

گوگل با هدف عرضه اینترنت پرسرعت در مناطقی از
Bota që nuk kanë qasje në internet, balona sistemi juaj i zhvilluar nga viti 2013 e këtej dhe,,fa,Një shembull i saj është testuar në Zelandën e Re,,fa,Çfarë Zelanda e Re është testuar me sukses, një i përhershëm,,fa
نمونه‌ای از آن را در نیوزیلند مورد آزمایش قرار داد.

آنچه در نیوزیلند با موقیت آزمایش شد، عرضه دائم
shërbimit celular në zonat që nuk kanë qenë, dhe tani zhvillimi i pajisjeve të telekomunikacionit,,fa,Ekzekutiv pe në Porto Riko që mund të tullumbace të telekomunikacionit-industrisë në internet,,fa,transformoj,,fa
یافته‌تر آن در پورتوریکو اجرایی شده که می‌تواند صنعت بالن‌های مخابراتی-اینترنتی
را متحول کند.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی