Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7902
E mërkurë, Persian date Aban 17 1396,,fa,Letër zgjidhje e thjeshtë për të zgjidhur problemin shtypni në iPhone,,fa,Khbranlayn, ky problem kur ju aktivizoni AutoCorrect,,fa | ۰۰:۲۲ ق٫ظ
اپل ۲۵۰ میلیارد دلار خود را اینجا پنهان کرده است / عکس
Khbranlayn, ishullin e Jersey,fa / ,fa […]

Khbranlayn, ishullin e Jersey,fa / Ishulli i Jersey në anglisht Channel detit të lidhura,,fa,Për fronin e Britanisë së Madhe, 9 maj 1945 çlirimit nga pushtimi gjerman dhe tani,,fa,100 mijë banorë, e famshme arratisurit strehë e taksave dhe ndërsa GDP e saj,,fa
به سلطنت بریتانیا است که ۹ ماه می ۱۹۴۵ از اشغال آلمان‌ها رهایی یافت و حالا با
۱۰۰ هزار نفر جمعیت، به بهشت فراریان مالیاتی مشهور شده است و در حالی که GDP آن
Ekuivalentin e 6 miliard $ janë shpallur, por rezultatet e Apple tregojnë se ekspozuar 250,,fa,Miliard të holla me qëllim të evazionit fiskal të Amerikës, si dhe vendet,,fa,Evropa është mbajtur në ishull,,fa
میلیارد دلار پول نقد خود را با هدف فرار مالیاتی از آمریکا و همچنین کشورهای
اروپایی در این جزیره نگه داشته است.

Apple kohët e fundit për shkak të evazionit fiskal nën presion,,fa,Ishte e rëndë, kanë qenë të detyruar të largohen me ligjin e Bashkimit Evropian,,fa,Irlanda lamtumirë dhe sipas rregullave të reja duhet të jenë transfertat financiare,,fa
شدید قرار گرفته بود، مجبور شده است تا برای فرار از قوانین اتحادیه اروپایی با
ایرلند خداحافظی کند و تحت قوانین جدید مجبور به نقل و انتقال مالی شود. تیم کوک
Në përgjigje të kritikave tashmë ka thënë se ai nuk e ka fshehur paratë e tyre në Karaibe,,fa,Dhe sigurisht që ishte e drejtë,,fa,Tani, sipas instrumenteve financiare të ekspozuar ndaj Gazetat Paradise,,fa
است و البته راست هم می‌گفت.

حالا طبق اسناد مالی لورفته به نام Paradise Papers که
Botuar në New York Times dhe BBC, firma email ligji Appleby,,fa,Tregon se të gjitha paratë ka shkuar në Jersey Island,,fa,Sipas Tim Cook e-mail nga avokatët e tyre të ekspozuar,,fa
نشان می دهد که پول ها همه به سوی جزیره جرزی رفته است.

مطابق ایمیل‌های لورفته تیم کوک از وکلای خود
Ka kërkuar Pshnhayy si angleze Virgin Islands, Bermuda, Cayman, Mayvryty, Gvyrnsy, Jersey,,fa,Dhe Ishulli i Njeriut menduarit,,fa
و Isle of Man فکر
Dhe më në fund Jzyrjrzy për shkak të një normë tatimore prej zero është zgjedhur, dhe të dy kompanitë Apple degë në Irlandë në Jersey,,fa,Degët, transferimin në mes të 2015 dhe 2016 bëri,,fa
شعبه دارند؛ کار انتقال را بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ انجام داده‌اند.

Apple në vitin 2017 më shumë se 44. 7 miliardë në,,fa,Të fituar para nga Amerika dhe vetëm 1. 65 miliardë dollarë të taksave që më pak se 4,,fa,% E të ardhurave,,fa
بیرون از آمریکا کسب درآمد کرده و فقط ۱٫۶۵ میلیارد دلار مالیات داده که کمتر از ۴
درصد درآمد است. Bashkimi Evropian është duke u përpjekur për të bërë 15 miliardë $ në taksa nga Apple,,fa,Ka ende nuk ka qenë në gjendje për ta bërë këtë,,fa,Sipas gjetjeve të fundit të Apple $ 250 miliardë,,fa
بگیرد که هنوز موفق به این کار نشده است.

بر اساس جدیدترین یافته‌ها اپل ۲۵۰ میلیارد دلار
94 për qind e parave të përgjithshëm të kritikuar të holla tuaj është mbajtur jashtë Amerikës,fa.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی