Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2469
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۹ ب٫ظ
حجت الاسلام روحانی:
بانوان در نانو تکنولوژی و فناوری اطلاعات نقش بزرگی داشته باشند
در قدیم این تفکر وجود داشت که زن ها تنها در هنر می توانند پیشتاز باشند اما اکنون آنها در فناوری های نو نیز پیشتاز هستند و در نانو تکنولوژی و فناوری اطلاعات نقش بزرگی می توانند داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی اظهار داشت: افتخاری است که در حوزه علمیه قم چند هزار زن تحقیق کرده و مقاله می نویسند و باید مدنظر داشته باشیم که فضا را برای رشد و تعالی توام با اخلاق برای جامعه بانوان در کشور فراهم کنیم.

روحانی به تحصیل نزدیک به دو میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجوی خواهر در سراسر کشور در دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: در بسیاری از علوم جدید و فناوری های نو زن ها نقش بارزی پیدا کرده اند، در قدیم این تفکر وجود داشت که زن ها تنها در هنر می توانند پیشتاز باشند اما اکنون آنها در فناوری های نو نیز پیشتاز هستند و در نانو تکنولوژی و فناوری اطلاعات نقش بزرگی می توانند داشته باشند.

روحانی گفت: امروز نیمی از دانشگاه توسط زنان در برگرفته شده است و کسی نمی تواند مانع این کار شود.

وی در ادامه سخنان خود جهان امروز را جهان اقناع نه ارعاب دیگران دانست و گفت: از این رو باید دیگران و نسل جوان را قانع کنیم و در این فضا حوزه علمیه می تواند فضای بسیار بازی باشد.

وی با تاکید بر این که نمی توانیم نسل جوان را محدود کنیم، بیان داشت: هر جوانی امروز با تلفن همراه با شبکه های اجتماعی تماس می گیرد و جهان امروز جهان ارتباطات است و اگر از فضای جامعه عقب بمانیم، مشکل پیدا می کنیم.

روحانی ادامه داد: هر کجا از فضای جامعه عقب ماندیم دچار مشکل شده ایم لذا باید همپای جامعه پیش رویم و اگر مساله ای است باید آن را حل و فصل کنیم.

رییس جمهوری در ادامه به موضوع زنان نیز اشاره کرد و گفت: امروز در قم می بینیم که بانوان در رتبه های مختلف علمی – تحقیقاتی در حوزه علمیه، دانشگاه، مراکز علمی و تحقیقاتی فعال هستند و این مساله بسیار مهم است.

روحانی اظهار داشت: نیمی از جامعه ما را زنان تشکیل می دهند و این فکر که زنان صرفا باید به مسائل بچه داری و خانه داری بپردازند و دنبال تحصیل علم و مشاغل اجتماعی نباشند امکان پذیر نیست و دوران آن به سر آمده است.

وی گفت: البته معنای سخن ما آن نیست که مادری کم اهمیت است و زن خانه دار از همه چیز بازمانده است اما آن چیزی که مورد توصیه اسلام است، علم است و شکی در آن نیست.

رییس جمهوری در ادامه ابراز داشت: زمانی در قدیم این که زن ها نیز می توانند دروس خارج بخوانند و به اجتهاد برسند عجیب بود اما این که امروز در حوزه علمیه چند هزار نفر از خواهران مشغول به تحصیل باشند فضای خوبی است و فضای جهان و جامعه تغییر کرده است و نمی توانیم این فضا را مدنظر قرار ندهیم.

روحانی با تاکید بر این که حوزه علمیه باید در دیپلماسی علمی و دینی وارد صحنه شود اظهار داشت: دیپلماسی تنها دیپلماسی سیاسیون حرفه ای نیست ، ورزش و دانشگاه ها هم دیپلماسی دارند، لذا معتقدیم قم باید مرکزی باشد که همه افکار و ادیان مختلف در آن آمده و آزادانه سخن بگویند.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی