Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 4735
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ | ۰۹:۱۵ ق٫ظ
جهانگرد:
باید دانش تئوریک به مهارت و ثروت تبدیل شود
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به موقعیت خوب ایران در زمینه تولید علم، گفت: دنیا به دنبال تبدیل مباحث تئوریک به مهارت و ثروت است که باید در این زمینه اقدام کنیم.

روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نصرالله جهانگرد در همایش استارت آپ ویکند، با حضور وزیر ارتباطات و جمعی از اساتید دانشگاه و دانشجویان آزاد واحد غرب با بیان اینکه در دو سال گذشته بیش از ۵۰ استارت آپ ویکند برگزار شده است، افزود: شما پیشقراولان توسعه و آینده ایران هستید.
وی با تاکید بر خلاقیت و نوآوری گفت: شما در جایگاه تبدیل دانش تئوریک به مهارت و ثروت هستید و هر چیزی که تبدیل به ارزش افزوده شود، قدرت آفرین است.
جهانگرد اظهار داشت: کسانی که با فهم درست تکنولوژی، آن را تبدیل به زبان مصرف می کنند، برنده هستند.
رییس سازمان فنآوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ما با هم در توسعه ایران شریک هستیم، تصریح کرد: در این حوزه ما کمک کرده و بستر را برای شما فراهم می کنیم.
وی در این راستا به راه اندازی ۳G در کشور و افزایش اپلیکیشن ها از ۵ هزار به ۴۰ هزار اشاره کرد و گفت: در این شبکه سه لایه ارتباطات وجود دارد که پایین ترین سطح آن شبکه کابلی یا فیبر بعد مایکروویو و بعد ماهواره است.
جهانگرد با بیان اینکه خطوط بین المللی از جنوب ایران گذشته و یک خط ۵/۳ ترابیت بر ثانیه ای هم از چابهار آغاز و از آذربایجان بیرون رفته و به آلمان می رسد، تاکید کرد: انتظار داریم در طی پنج سال آینده از این خطوط چند مورد دیگر اجرا کنیم.
رییس سازمان فنآوری اطلاعات با اشاره به طراحی شبکه کشور در گذشته برای انتقال صوت، از تعویض کل معماری شبکه در ایران خبر داد و افزود: در آستانه تغییر بزرگی برای هدایت ترافیک دیتا هستیم.
وی در زمینه کسب و کارهای نو با تاکید بر حمایت از این کسب و کارها، گفت: اقتصاد ایران جهت توسعه باید از این راه عبور کند.
جهانگرد تصریح کرد: کل بازار تلکام ایران ۵/۲ درصد تولید ناخالص داخلی است و بازار آن حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال است که تا برنامه ششم به ۶۰ هزار میلیارد ریال می رسد و از این میزان حدود ۳۰ درصد در بخش شبکه و بقیه در اپلیکیشن است.
رییس سازمان فنآوری اطلاعات ایران با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که با همکاری شما یک ایده به سرعت تبدیل به خدمت و ثروت شود، خاطرنشان کرد: برآورد ما حداقل ۲۰ هزار شرکت استارت آپ است که به خلق ثروت در کشور کمک کنند و در این راستا، حمایت از استارت آپ ها را هدف گذاری کرده ایم.
وی با تاکید بر هرگونه حمایت لازم جهت راه اندازی کسب و کارها از ایجاد اکوسیستمی که تمام بازیگران این میدان در آن وصل شده و به سرعت به نتیجه برسند خبر داد و گفت: به این ترتیب، هر چه سریعتر ایده ها به کسب و کار تبدیل می شوند.
جهانگرد افزود:به زودی استارت آپ ویکند با حضور یک کمپانی بزرگ خواهیم داشت تا به این ترتیب عرضه و تقاضا را کنار هم بیاوریم.
رییس سازمان فنآوری اطلاعات ایران با اشاره به احصا ۵۰۰ تا ۶۰۰ خدمت دولتی عنوان کرد: این خدمات در ۱۴ خوشه تقسیم بندی شده اند که زمینه خوبی به عنوان داده های جانبی و اولیه برای کسب و کارهای نو است و می توانید برای هر کدام برنامه نویسی و در کنار آن صدها اپلیکیشن طراحی کنید.
وی با ارائه گزارشی از وضعیت توسعه IT در کشور، گفت: در تمام برنامه های توسعه در دنیا به سه قطب اقتصاد، فرهنگ و امنیت توجه می شود.
جهانگرد با تاکید بر اینکه در برنامه تمام کشورها در دو دهه اخیر سه عامل سرمایه انسانی، تکنولوژی و دغدغه های زیست محیطی به این موارد اضافه شده اند، خاطرنشان کرد: در برنامه ریزی توسعه کشورها ترکیبی از این عوامل در نظر گرفته می شود، و پیشران تمام آنها فناوری است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، با اشاره به اینکه تمام عرصه های زندگی بشر با فناوری به ویژه فناوری اطلاعات دستخوش تغییرات بزرگی شده است، گفت: سه قطب اقتصاد دنیا شامل کشاورزی، صنعت و خدمات، نیز از این قاعده مستثنی نبوده به طوری که در عرصه کشاورزی و صنعت با کمک فناوری ارزش افزوده افزایش یافته اما اشتغال رشد نداشته است.
وی خاطرنشان کرد: در دنیا مجموع بخش صنعت و کشاورزی کمتر از ۱۵ درصد اشتغال را تامین می کند و بقیه در خدمات است به ویژه خدماتی که نوآوری و فناوری اجازه تنوع کالا و خدمات و اشتغال و ثروت را می دهد.
ستارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiental Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد.
در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی