Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7369
Sunday, Persian date Ordibehesht 24 1396,fa | ۱۴:۴۵ ب٫ظ
با ثبت دامنه پنهان در باج افزار واناکریپتور جلوی گسترش جهانی گرفته شد
به گزارش خبرآنلاین، محقق ۲۲ ساله که خود را قهرمان دانسته و نام MalwareTech را برای خود برگزیده است، به کمک دارین هوس از موسسه امنیتی «پروف پوینت» توانست سوئیچ توقف باج افزار را با ثبت دامنه درهم پنهان‌شده درآن روشن کرده و جلوی توسعه لجام‌گسیخته آن را بگیرد. البته وی اعلام کرد ممکن است […]

به گزارش خبرآنلاین، محقق ۲۲ ساله که خود را قهرمان دانسته و نام MalwareTech را برای خود برگزیده است، به کمک دارین هوس از موسسه امنیتی «پروف پوینت» توانست سوئیچ توقف باج افزار را با ثبت دامنه درهم پنهان‌شده درآن روشن کرده و جلوی توسعه لجام‌گسیخته آن را بگیرد.

البته وی اعلام کرد ممکن است نویسندگان اصلی باج افزار دوباره کدها را تغییر داده و مجدداً در روی رایانه‌ها از طریق ایمیل منتشر شود.

از ۲۴۸ مرکز بهداشت و سلامت در انگلیس حدود ۴۸ مرکز آلوده‌شده و بحران بهداشت و سلامت در این کشور به اوج رسیده است و حزب کارگر نیز جرمی هانت وزیر بهداشت را به اهمال‌کاری و عدم به‌روزرسانی سیستم‌های قدیمی متهم کرده که باعث آلودگی سیستم‌های بهداشت و درمان این کشور شده است.

It is noteworthy that Russia, Ukraine and Taiwan the most pollution to WanaCrypt0r,,fa,Have recorded the NHS or health systems have England next victim of the ransomware,,fa 2.0 را به ثبت رسانده‌اند و سپس سیستم‌های NHS یا بهداشت و درمان انگلیس قربانی بعدی این باج افزار بوده‌اند.

باج افزار پس از آلوده کردن سیستم، فایل ها را قفل کرده و برای باز کردن آن ۳۰۰ دلار از طریق بیت کوئین طلب می کند و به همین دلیل قابل ردیابی نیست. ماه گذشته گروه «شدو بروکر» این باج افزار را از ابزارهای آژانس امنیت ملی آمریکا به سرقت برد و در اینترنت منتشر کرد.

وزارت کشور روسیه، تلفونیکای اسپانیا، دانشگاه های چین قربانی این باج افزار شده اند که فایل ها را با پسوند WNCRY قفل کرده و طلب ۳۰۰ دلار می کند.


۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی