Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7369
E diel, Persian date Ordibehesht 24 1396,fa | ۱۴:۴۵ ب٫ظ
با ثبت دامنه پنهان در باج افزار واناکریپتور جلوی گسترش جهانی گرفته شد
Oscar-studiues, 22, i cili fitoi pasi emri i MalwareTech për vete ka zgjedhur, për të ndihmuar Darin Dëshira e firmës së sigurisë "pikë prova" mund të ndaluar kaloni ransomware me regjistrimin e domain Tangled fshehur në fillim dhe zhvillimin e shfrenuar të marrë atë,fa. Megjithatë, ai tha se ajo mund të,,fa,Megjithatë, ai tha se autorët origjinale paguajnë mund të ndryshohet kodet software përsëri dhe përsëri në kompjuterin tuaj nëpërmjet e-mail për të publikohet,,fa […]

Oscar-studiues, 22, i cili fitoi pasi emri i MalwareTech për vete ka zgjedhur, për të ndihmuar Darin Dëshira e firmës së sigurisë "pikë prova" mund të ndaluar kaloni ransomware me regjistrimin e domain Tangled fshehur në fillim dhe zhvillimin e shfrenuar të marrë atë,fa.

البته وی اعلام کرد ممکن است نویسندگان اصلی باج افزار دوباره کدها را تغییر داده و مجدداً در روی رایانه‌ها از طریق ایمیل منتشر شود.

248 Qendra për Shëndetin në Angli rreth 48 të krizës ndotur dhe shëndetësore në këtë vend ka arritur kulmin e saj dhe Partinë e Punës si dhe Jeremy Hunt, Ministri i Shëndetësisë për zvarritje dhe mungesa e azhurnimit trashëgimi e sistemeve akuzon sistemeve shëndetësore ndotjes së vend,fa.

Vlen të përmendet se Rusia, Ukraina dhe Tajvani më të ndotjes të WanaCrypt0r,,fa,Kanë regjistruar NHS apo sistemet shëndetësore kanë England viktimë tjetër e ransomware,,fa 2.0 را به ثبت رسانده‌اند و سپس سیستم‌های NHS یا بهداشت و درمان انگلیس قربانی بعدی این باج افزار بوده‌اند.

,fa. Muajin e kaluar, "Shadow Broker" NSA Amerika shpërblim software tools vodhi dhe publikuar në internet,fa.

Russian Ministria e Brendshme, Telefonica Spain, universitetet kineze kanë qenë viktimë e ransomware që flokët fotografi me extensions WNCRY dhe është duke kërkuar 300 $,fa.


۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی