Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2378
یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۷ ق٫ظ
بدافزار ارتباطات رمزگذاری شده HTTPS
محققان امنیتی در روزهای اخیر در مورد از راه رسیدن بدافزار خطرناکی موسوم به Superfish سخن می‌گویند که به طور پیش فرض در برخی لپ‌تاپ‌های ساخت شرکت لنووو وجود داشته است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از پی سی ورلد، تا به حال کمتر پیش آمده که بدافزاری قبل از خرید یک لپ تاپ در آن وجود داشته باشد، اما این تهدید بی‌سابقه مشکلات جدی برای کاربران ایجاد کرده است.

Superfish قادر به نفوذ به ارتباطات رمزگذاری شده HTTPS بوده و لذا از داده‌های رد و بدل شده میان کاربران و وب سایت ها کسب اطلاع کرده و آنها را به سرقت می‌برد. HTTPS گواهی‌های جعلی خود را در ویندوز نصب کرده و آنها را جایگزین گواهی‌های SSL سایت‌های دیگر می‌کند.

این بدافزار ضمن نفوذ به دهها برنامه ، سرقت داده‌های حساس از شبکه های بی‌سیم یا روترهای مختلف را نیز امکان پذیر می سازد. توان خرابکاری بدافزار یاد شده تا بدان حد است که دولت آمریکا هم وارد عمل شده و توصیه نامه امنیتی برای درامان ماندن از مشکل مذکور صادر کرده است.

یک محقق امنیتی نیز وب سایتی را به نشانی https://filippo.io/Badfish راه اندازی کرده تا کاربران با استفاده از امکانات ان متوجه شوند آیا رایانه شان به بدافزار مذکور آلوده شده است یا خیر. در این سایت دستورالعمل هایی برای پاکسازی فایرفاکس و ویندوز ازSuperfish نیز ارائه شده است.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی