Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2173
پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۹:۰۴ ق٫ظ
رئیس جمهور:
به دانشمندانمان در حوزه‌ فضا، هسته‌ای، نانو، آی‌.تی و آی.سی.تی افتخار می‌کنیم
دکتر روحانی: ما به دانشمندان بزرگمان در حوزه‌ فضا و هسته‌ای و فناوری و بیوتکنولوژی، نانو، آی‌.تی، آی.سی.تی افتخار می‌کنیم چراکه ملت ما راه پیشرفت و توسعه را با وحدت واتحاد و یکپارچگی ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهور در سفر استانی خود به اصفهان و در میدان نقش‌جهان این شهر خطاب به جهانیان گفت: ما به دانشمندان بزرگمان در حوزه‌ فضا و هسته‌ای و فناوری و بیوتکنولوژی، نانو، آی‌.تی، آی.سی.تی افتخار می‌کنیم چراکه ملت ما راه پیشرفت و توسعه را با وحدت واتحاد و یکپارچگی ادامه خواهد داد.

مهمترین محور‌های سخنان رئیس‌جمهور در جمع مردم اصفهان را در ادامه می‌خوانید:

* مردم عزیز و فداکار کنار امام(ره) توانستند پیروزی بزرگ، پیروزی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را برای این سرزمین و ملت به ارمغان بیاورند و بعد از پیروزی انقلاب همه جا و مخصوصاً در دوران دفاع مقدس، هرکجا که ما مشکل داشتیم، دست ما به سوی لشکر امام‌حسین(ع) و لشکر نجف اشرف اصفهان بود.

*اگر اصفهان، نصف جهان نیست، نصف “جان ایران” است.

*بعد از ۳۶ سال آماده‌ایم تا از راه امام و خط مقام معظم رهبری و اسلام و تشیع دفاع کنیم.

* دولت یازدهم با رهنمودهای مقام معظم رهبری و با حمایت ملت بزرگ ایران همه معضلات را پشت سر خواهد گذاشت.

*به ما می‌گویند نمی‌خواهیم ایران بمب اتم بسازد و ما می‌گوییم شما که بمب اتم ساخته‌اید چه کرده‌اید؟ شما که به جنایتکاری چون اسراییل بمب اتم دادید چه کردید؟ آیا توانستید برای اسرائیل و خودتان و آمریکای خودتان امنیت درست کنید و توانستید برای غرب امنیت درست کنید.

*ما نیاز به بمب اتم نداریم. ما ملت بزرگ فداکار داریم. دیدید که با همه تحریم‌ها و فشار‌ها ماهواره جدید را ملت ما به فضا پرتاب کرد.

*ما به دانشمندان بزرگمان در حوزه‌ فضا و هسته‌ای و فناوری و بیوتکنولوژی، نانو، آی‌.تی، آی.سی.تی افتخار می‌کنیم چراکه ملت ما راه پیشرفت و توسعه را با وحدت واتحاد و یکپارچگی ادامه خواهد داد.

*شما نتوانستید همه مردم خود را زیر پوشش بیمه قرار دهید آن همه هم شعار دادید، اما ملت ایران و دولت خادم، تمام ملت را زیر پوشش بیمه قرار داد.

*شما نتوانستید در آمریکا، مسئله درمان را حل و فصل کنید اما ملت بزرگ ایران و دولت یازدهم به نمایندگی ازملت کاری کرد که از ۳۸ درصدی که مردم برای درمان در بیمارستان‌های دولتی پرداخت می‌کردند، امروز به طور متوسط فقط ۴ درصد پرداخت می‌کنند. این به‌معنای این است که این ملت از تحریم، تهدید نمی‌ترسد و راه توسعه و آبادانی کشور را ادامه داده و ادامه خواهد داد.

* تا پایان سال ۹۴ سامانه‌های آبرسانی ۴ شهرستان این استان به اتمام خواهد رسید.

* امروز با افتخار در محضر شما اعلام می‌کنم که حفاری تونل سوم بعد از سال‌ها پایان یافت. این تونل ۲۳ کیلومتری بعد از ۲۰ سال امروز حفاری آن پایان یافته و توسط پمپاژ موقت آب در این تونل در این روز جاری شده است.

* همه برای حل معضل و مشکل آب در سراسر کشور باید دست به دست دهیم. الگوی آبیاری و کشت و نحوه استفاده از مخازن آب باید تغییر کند. ما دچار یک خشکسالی ممتد هستیم. سال‌ها است که خشکسالی داریم. باید آب موجود و منابع آبی موجود کشور را همه با هم مدیریت کنیم.

*تلاش دولت این است که همه صنایع بزرگ را به تدریج از طریق پساب فاضلاب شهری آب آن‌ها را تامین کند. تلاش داریم آبیاری کشاورزی در سراسر کشور، مدرن شود و از طریق بهینه‌سازی از آب استفاده شود.

*زاینده رود حق مسلم اصفهانی‌ها و همه ماست. کاری خواهیم کرد با همت و وحدت و یکپارچگی، زاینده‌رود زنده و زاینده بماند.

*زاینده‌رود مظهر تمدن فقط اصفهانی‌ها نیست بلکه متعلق به تمام ملت است. ما در این دولت تلاش خواهیم کرد و در همین جا به وزیر نیرو و استاندار اصفهان دستور می‌دهم، اگر هم زاینده‌رود آب آن به اندازه کافی نباشد، نباید خشک شود.

*تصمیم دولت بر این است که اولین راه آهن سریع‌السیر کشور بین اصفهان و تهران انشاءالله کار اجرایی آن آغاز شود. راه‌آهن تهران – قم – اصفهان. منابع لازم را برای اجرای این راه‌آهن که ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است را تامین کرده‌ایم. کار اجرایی این راه‌اهن آغاز می‌شود و در کشور با تکنولوژی جدید و راه‌آهن سرعت ۳۰۰ کیلومتری در این استان اجرا و عملیاتی می‌شود.

*برای تسهیلات کشاورزی،‌ به ویژه گلخانه‌ای اعتبارات لازم را مدنظر قرار داده و به بانک مرکزی دستورات لازم را داده‌ایم.

*برای صنعت کشور ۱۰۰۰ میلیارد تومان به‌منظور سرمایه در گردش و ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های صنعتی و معدنی اختصاص داده‌ایم.

* تا سال ۹۴، ۳۱ هزار اشتغال و تا پایان ۹۵، ۴۰ هزار اشتغال جدید به‌وجود خواهیم آورد.

* برای آثار ارزشمند استان و مرمت و تکمیل آنان، ۴۰ میلیاردتومان مدنظر قرار داده‌ایم که در سال ۹۴ و ۹۵ تخصیص و عملیاتی خواهد شد.

*۲۸ پروژه مهم و توسعه‌ای با ۶۵۱ میلیاردتومان اعتبار برای استان اصفهان مدنظر داریم که در سال ۹۴ و ۹۵ اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

مشروح سخنرانی حجت‌الاسلام روحانی را در ادامه می‌خوانید:

رئیس‌جمهور در بخش ابتدایی سخنان خود با بیان اینکه “استان انقلابی و بزرگ اصفهان را از سال ۵۵ و ۵۶ به‌خوبی می‌شناسم” اظهار داشت: مردم برای پیروزی این انقلاب عظیم اسلامی که امروز در دهه فجر بعد از ۳۶ سال بهار سال ۳۷ انقلاب را جشن می‌گیریم، چه فداکاری‌ها و ایثارها که نکردند.

وی افزود: جمعیت عظیم و بی‌نظیر سال ۵۶ در مسجد حکیم اصفهان و بعد هم در مسجد سیدرا از یاد نمی‌برم، من شاهد بودم که این مردم با همه وجودشان پای اسلام و انقلاب آمدند؛ نخستین شهری که رژیم گذشته ناچار شد حکومت نظامی اعلام کند اصفهان سرافراز بود.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه “در نخستین شهری که قبل از ورود امام به ایران، مردم به خیابان‌ها ریختند و حکومت اسلامی اعلام کردند، اصفهان عزتمند و مقتدر بود” خاطرنشان کرد: این مردم فداکار کنار امام و انقلاب توانستند، پیروزی بزرگ و پیروزی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را برای این سرزمین به ارمغان بیاورند. بعد از پیروزی انقلاب همه جا و مخصوصاً در دوران دفاع مقدس هر کجا که ما مشکل داشتیم دست ما به سوی لشکر امام حسین اصفهان بود.

وی در ادامه سخنانش با تاکید براینکه “اگر اصفهان نصف جهان نیست، نصف جان ایران است” گفت: همه به استان اصفهان، به افتخارات، آثار، شهدا و به بزرگان اصفهان افتخار می‌کنیم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: بعد از ۳۶ سال، امروز، از هر روز آماده‌تر هستیم تا از راه امام، خط امام، خط مقام معظم رهبری و خط اسلام و تشیع دفاع کنیم. در طول ۳۶ سال چگونه معضلات را پشت سر گذاشتیم، امروز هم با حول قوه‌الهی دولت یازدهم با رهنمودهای مقام معظم رهبری و با حمایت ملت بزرگ ایران همه معضلات را پشت سر خواهد گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: به ما می‌گویند ما نمی‌خواهیم ایران بمب اتم بسازد، شما که بمب اتم ساختید چه کردید؟ شما که به جنایتکاری چون اسرائیل بمب اتم دادید، چه کار کردید؟ آیا شما توانستید با بمب‌های اتم برای خودتان امنیت درست کنید، برای اسرائیل و ‌آمریکای خودتان و غرب امنیت درست کنید؟ ما نیاز به بمب اتم نداریم. ما ملت بزرگ و فداکار و یکپارچه و متحد داریم.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه “ملت بزرگ ایران با همه فشارها و تحریم‌ها ماهواره جدید را به فضا پرتاب کرد” افزود: ما به دانشمندان بزرگمان در حوزه‌ فضا و هسته‌ای و فناوری و بیوتکنولوژی، نانو، آی‌.تی، آی.سی.تی افتخار می‌کنیم چراکه ملت ما راه پیشرفت و توسعه را با وحدت واتحاد و یکپارچگی ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد: شما نتوانستید همه مردم خود را زیر پوشش بیمه قرار دهید آن همه هم شعار دادید، اما ملت ایران و دولت خادم، تمام ملت را زیر پوشش بیمه قرار داد. شما نتوانستید در آمریکا، مسئله درمان را حل و فصل کنید اما ملت بزرگ ایران و دولت یازدهم به نمایندگی ازملت کاری کرد که از ۳۸ درصدی که مردم برای درمان در بیمارستان‌های دولتی پرداخت می‌کردند، امروز به طور متوسط فقط ۴ درصد پرداخت می‌کنند. این به‌معنای این است که این ملت از تحریم، تهدید نمی‌ترسد و راه توسعه و آبادانی کشور را ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه “اصفهان مرکز فرهنگ و به‌عنوان تمدن اسلامی شناخته می‌شود” گفت: اصفهان نماد حکومت یکپارچه ایران توسط اندیشمندان و قطب صنعتی، کشاورزی، فناوری نوین و قطب دانشگاه و حوزه علمیه، بزرگان و اندیشمندان است.

وی با اشاره به معضل آب اصفهان اظهار داشت: در دولت یازدهم، جلسات متعدد شورای عالی آب تشکیل شد. در این شورا مدیریت یکپارچه حوزه آبریزها در سراسر کشور به تصویب رسید و بعد از این مصوبات و اجرای این مصوبات بعد از ۱.۵ سال که کشتی صورت نگرفت، امسال ‌در آبان‌ماه کشت پائیزه آغاز شد.

حجت‌الاسلام روحانی بیان کرد: سامانه دوم آب شرب اصفهان نیز در دست اجراست و دولت با همه توان آن را دنبال خواهد کرد تا آب شرب ۵ میلیون نفر در این استان قابل اطمینان و اعتماد باشد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه “با تلاش وزارت نیرو تا پایان سال ۹۴ سامانه‌های آبرسانی ۴ شهرستان این استان به اتمام می‌رسد” گفت: امروز با افتخار اعلام می‌کنم، حفاری تونل سوم بعد از سال‌ها پایان یافت. این تونل ۲۳ کیلومتری بعد از ۲۰ سال امروز حفاری‌اش پایان یافته و توسط پمپاژ موقت، آب در این تونل جاری شده است.

وی تاکید کرد: ما همه برای حل مشکل آب در سراسر کشور باید دست به دست هم دهیم. همچنین باید الگوی آبیاری، کشت و نحوه استفاده از مخازن آب تغییر کند. ما دچار یک خشکسالی ممتد هستیم، سال‌هاست خشکسالی است و احتمال دارد سالیان دراز خشکسالی داشته باشیم از همین حیث باید آب و منابع آبی موجود کشور را همه با هم مدیریت کنیم.

رئیس‌جمهور افزود: تلاش دولت این است که آب تمام صنایع بزرگ را به تدریج از طریق پساب فاضلاب شهری تأمین کند، همچنین تلاش داریم آبیاری کشاورزی در سراسر کشور مدرن شده و از طریق بهینه‌سازی از آب استفاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع خشکی زاینده‌رود گفت: کاری خواهیم کرد با همت شما و با وحدت و یکپارچگی زاینده‌رود و زاینده بماند. زاینده‌رود مظهر تمدن فقط اصفهان و اصفهانیان نیست بلکه متعلق به همه ملت ایران است.

حجت‌الاسلام روحانی تاکید کرد: بنده در همین جا به وزیر نیرو و استاندار اصفهان دستور می‌دهم اگر هم زاینده رود آب آن به اندازه کافی نباشد، زاینده‌رود نباید خشک شود. با دل و جان با همه توان تلاش می‌کنیم تا اصفهان آباد و سرزنده را هم از نظر آب و هوا و هم از نظر سایر نیازمندی‌ها به نقطه‌ای برسانیم که همه شما خوشحال و مسرور باشید.

رئیس‌جمهور همچنین از آغاز عملیات اجرایی نخستین راه‌آهن سریع‌السیر کشور میان اصفهان و تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: تصمیم دولت بر این است که کار اجرایی نخستین راه‌آهن سریع‌السیر کشور بین اصفهان و تهران آغاز شود، این راه‌آهن سریع‌السیر بین تهران- قم واصفهان راه‌اندازی می‌شود. همچنین منابع لازم برای اجرای این راه‌آهن که ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است را تأمین کرده‌ایم. این راه‌آهن با تکنولوژی جدید و با سرعت ۳۰۰ کیلومتری عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه “برای تسهیلات کشاورزی به ویژه کشاورزی گلخانه‌ای اعتبارات لازم را مدنظر قرار داده‌ایم” اظهار داشت: دستورات لازم در این راستا به بانک مرکزی و بانک‌های کشور داده شده است.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: همچنین برای صنعت کشور ۱۰۰۰ میلیارد تومان به‌منظور سرمایه در گردش و ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های صنعتی و معدنی اختصاص داده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه “تا پایان سال ۹۴، ۳۱ هزار اشتغال و تا پایان سال ۹۵، ۴۰ هزار اشتغال جدید به وجود خواهیم آورد” گفت: برای کیفیت هوای اصفهان همه تلاش خودمان را به کار خواهیم گرفت، وضعیت هوا امسال نسبت به سال گذشته به مراتب بهتر است، اگرچه هنوز نسبت به حد مطلوب فاصله داریم.

رئیس‌جمهور در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه “برای مرمت و تکمیل آثار میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان ۴۰ میلیارد تومان مدنظر قرار داده‌ایم” خاطرنشان کرد: مجموعاً در این سفر ۲۸ پروژه مهم با ۶۵۱ میلیارد تومان اعبترا مدنظر قرار داده شده که در سال ۹۴ و ۹۵ اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی