Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 5440
شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۸ ق٫ظ
مطابق خبرها:
بودجه وزارت ارتباطات تثبیت شد
«وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» مسئول برنامه‌ریزی، پشتیبانی و توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و اطلاعاتی کشور است.

نهادهایی مانند دبیرخانه شورای‌عالی فناوری اطلاعات، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، شرکت سهامی ارتباطات زیرساخت، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زیرمجموعه‌های این وزارتخانه هستند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شرق، بررسی ارقام لایحه بودجه سال آینده دولت نشان می‌دهد این دستگاه با کاهش ٠,۶درصدی بودجه مواجه شده است.

١- رقم پیشنهادی بودجه «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» با ٠,۶ درصد کاهش، از چهار‌هزار و ٨٨۴‌میلیارد ریال در بودجه مصوب سال جاری به چهار‌هزار و ٨۵۴‌میلیارد ریال در لایحه بودجه سال آینده رسیده است.
شایان ذکر است سهم این دستگاه از کل مصارف بودجه عمومی دولت در قانون بودجه سال جاری حدود ٠,٢ درصد بود که این رقم در لایحه بودجه سال ١٣٩۵ تقریبا ثابت باقی مانده است.
٢- بخش عمده بودجه این وزارتخانه مربوط به «حوزه ستادی» است که با هزار و ٨٣۴‌میلیارد ریال، بالغ بر ٣٧ درصد کل بودجه پیشنهادی این دستگاه است. این رقم نسبت به رقم لایحه و مصوب بودجه سال جاری حدود ٣,٣ درصد کاهش یافته است.

٣- رقم بودجه پیشنهادی «دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات» نسبت به رقم لایحه و قانون بودجه سال جاری ۵,٧ درصد رشد نشان می‌دهد و از ٣.۵ به ٣.٧‌میلیارد ریال رسیده است. همچنین بودجه برآوردی «دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات» با ۵.٩ درصد رشد نسبت به رقم مصوب بودجه سال جاری به ١.٨‌میلیارد ریال افزایش یافته است.

۴- بودجه مربوط به «شرکت پست جمهوری اسلامی ایران» بر اساس لایحه و قانون بودجه سال جاری بالغ بر ٢٧٧‌ میلیارد ریال است که با ١١,٧ درصد رشد به ٣١٠‌ میلیارد ریال در لایحه بودجه سال آینده افزایش یافته است. این رقم حدود ۶.۴ درصد کل بودجه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را شامل می‌شود.
۵- «شرکت سهامی ارتباطات زیرساخت» متولی زیرساخت‌های ارتباطی در کشور است. رقم پیشنهادی بودجه این شرکت با ٢۵,٩ درصد کاهش نسبت به رقم لایحه و قانون بودجه سال جاری، از ٢٧٠‌ میلیارد ریال به ٢٠٠‌ میلیارد ریال رسیده است که این رقم معادل ۴.١ درصد کل بودجه برآوردی این دستگاه است.
۶- رقم بودجه «پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات» با ١٣,٢ درصد رشد از ٢٧٢‌ میلیارد ریال در لایحه و قانون بودجه سال جاری به بیش از ٣٠٧‌ میلیارد ریال در لایحه پیشنهادی سال آینده رسیده است. این رقم ۶.٣ درصد کل بودجه پیشنهادی این دستگاه را تشکیل می‌دهد.

٧- «سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی» به‌منظور اجرای مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و تحقق اهداف و ایفای وظایف موردنظر در بخش ارتباطات رادیویی تأسیس شده است. این سازمان یک نهاد مستقل نظارتی است که نقش آن رقابتی‌کردن بازار ارائه خدمات مخابراتی و بالارفتن کیفیت خدمات آنهاست. رقم بودجه مصوب این سازمان در سال جاری معادل ٧٩٢‌ میلیارد ریال است که این رقم با حدود یک درصد رشد به ٨٠٣‌ میلیارد ریال در لایحه پیشنهادی دولت افزایش یافته است. بر اساس این ارقام، این سازمان حدود ٢٢,۵ درصد کل بودجه پیشنهادی وزارتخانه را در اختیار دارد.

٨- بودجه پیشنهادی «پژوهشگاه فضایی ایران» نیز از سرفصل‌هایی است که در لایحه با کاهش مواجه شده است. بر اساس قانون بودجه سال جاری مبلغ ‌هزار و ٢٩٣‌میلیارد ریال به این سازمان اختصاص یافته است که این رقم در لایحه بودجه سال آینده به ‌هزار و ٢٢٠‌ میلیارد ریال کاهش یافته است. بودجه این سازمان حدود یک‌چهارم از کل بودجه پیشنهادی وزارتخانه را تشکیل می‌دهد. پژوهش در زمینه استفاده از فضا و برنامه‌ریزی برای گسترش فناوری‌های فضایی کشور با استفاده از دانش بومی و همکاری‌های بین‌المللی از وظایف این سازمان است.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی