Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 4913
یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۱ ق٫ظ
مطابق خبرها:
Irresponsible or greedy telegram Iranians?!
مدیر شرکت تلگرام، پاول دروف روسی در پاسخ به کاربران ایرانی که از وی درباره اختلالات شبکه پرسیدند گفته است که مسوولان وزارت ارتباطات با ارسال ایمیل به وی خواستار سانسور یا دیدن پیام‌های کاربران این شبکه شده‌اند و وی این را نپذیرفته و اختلالات اخیر تلگرام به همین دلیل است.

مدیر شرکت تلگرام، پاول دروف روسی در پاسخ به کاربران ایرانی که از وی درباره اختلالات شبکه پرسیدند گفته است که مسوولان وزارت ارتباطات با ارسال ایمیل به وی خواستار سانسور یا دیدن پیام‌های کاربران این شبکه شده‌اند و وی این را نپذیرفته و اختلالات اخیر تلگرام به همین دلیل است.

مدیرعامل تلگرام تا به حال هیچ سندی که چنین درخواستی از وی شده باشد ارایه نکرد و به ذکر اینکه این درخواست‌ها با ایمیل وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت به وی اعلام شده بسنده کرد. یکی از مقام وزارت ارتباطات بدون پاسخ به این ادعا گفت که فیلتر شدن تلگرام صحت ندارد. و بعد از آن وزیر ارتباطاتت ایران نیز گفته است رویکرد دولت فیلتر نکردن است و تا آخر عمر این دولت تلگران فبلتر نخواهد شد.

میر شرکت تلگرام گفته که تلگرام دیروز به مدت ۲ ساعت کاملا در داخل ایران فیلتر شده بود و در طول هفته گذشته نیز بین ۳۰ تا ۵۰ درصد مسدود شده بود. ساعاتی بعد او گفت که هم اکنون این شبکه هیچ مشکلی در داخل ایران ندارد.در عین حال در پاسخ به پرسش کاربران که آیا این درخواست‌ها ناشی از ربات‌هایی بود که مطالب غیر اخلاقی منتشر می‌کردند گفت که این موضوع مطرح نبوده چون خود تلگرام این ربات‌ها را مسدود کرده است. او در عین حال گفته که بی استفاده کردن تلگرام مسیری است که مسوولان وزارت ارتباطات دنبال می‌کنند.

طی روزهای اخیر در داخل کشور نیز اختلالات گسترده‌ای در شبکه تلگرام گزارش شده بود این در حالی است که استفاده از این شبکه به خصوص با راه‌اندازی ربات‌ها و کانال‌ها با استقبال بیشتری در ایران روبه رو شده بود.

به گفته شرکت تلگرام نزدیک به ۱۳ میلیون از کاربران تلگرام را ایرانی ها تشکیل میدهند و یکی از پر سودترین کاربران برای این شبکه بوده اند. و حالا این سوال مطرح است آیا با وجود اینکه این شرکت بیشترین سود را از کاربران ایرانی میبرد و بیشتر ین حجم اطلاعات در داخل ایران با این شبکه در حال جابجایی است این شرکت نباید پاسخگو باشد و امکاناتی در ویژه به کاربران ایرانی اختصاص دهد؟

این در حالی است که ایرانی ها بیشترین کاربران این شبکه هستند و حتی مدیران این شبکه تا به حال زبان فارسی را در منوی این نرم افزار قرار نداده اند. لازم به ذکر این شرکت تا به هیچ گونه دفتری به صورت نمایندگی در ایران تاسیس نکرده تا بتواند اختلالات را از داخل ایران پیگری کند.

طی هفته گذشته اینترنت کشور با مشکلاتی همراه شده و در دسترسی به آن اختلالات و کندی‌های متعددی مشاهده شد.

اختلالاتی که در خصوص آن وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان زیرمجموعه این وزارتخانه اینگونه اعلام کردند که به دنبال قطعی مسیرهای ارتباطی ترکیه و باب‌المندب، بخشی از ارتباطات بین‌الملل کشورهای منطقه ازجمله ایران دچار کندی شده است.

پس از مدتی این شرکت متذکر شد بخش عمده ای از اختلال و کندی ارتباطات بین‌الملل کشور برطرف شده است.

همچنین در این گزارش تاکید شد ارتباطات بین‌الملل کشور از طریق درگاه‌های متعدد در نقاط مختلف مرزی برقرار می‌شود تا هنگام بروز اختلال در یک مسیر، جریان ارتباط از مسیرها و درگاه‌های دیگر تامین و پشتیبانی شود.

با این وجود طی این مدت این اختلالات بیشترین اثر را بر روی تلگرام گذاشت و کاربران این نرم‌افزار با مشکلات متعددی مواجه شدند.

اما حاشیه‌های تلگرام به اینجا ختم نشد و در این مدت از سوی شرکت تلگرام در قالب توئیتی که از سوی یکی از مدیران آن منتشر شده بود اینگونه اعلام شد که با توجه به درخواست وزارت ارتباطات ایران مبنی بر دسترسی به اطلاعات کاربران و مخالفت این شرکت، دسترسی به این نرم‌افزار در ایران مسدود شده است.

البته این خبر خیلی زود تکذیب شده و از سوی مسئولان وزارت ارتباطات اینگونه اعلام شد که وزارت ارتباطات نه این نرم‌افزار را فیلتر کرده و نه نامه‌ای برای فیلتر کردن آن دریافت کرده است.

ساعاتی پس از انتشار این مطلب از سوی مدیران تلگرام نیز پس از چند روز وضعیت تلگرام به حالت عادی برگشت و دسترسی به آن با شرایط بهتری همراه شد.

Minister of Communications also announced this regard to provide explanations and,fa: ایمیل‌هایی بین همکاران ما و شبکه تلگرام رد و بدل شده و از آنها خواسته شد تا بعضی از کانال‌هایی را که دارای مباحث غیراخلاقی هستند ببندند که این کار انجام شد، اما دو هفته پیش دوباره این کانال‌ها را باز کردند و اگر این شرایط ادامه پیدا کند ما ناچاریم تصمیم‌ کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای را اجرا کنیم.

محمود واعظی با اشاره به سیاست‌های دولت در برخورد با شبکه‌های اجتماعی گفت: سیاست دولت این است که هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی که مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران هستند فیلتر نشوند.

Minister of Communications and Information Technology also said,fa: Social networks if they are healthy and respect the laws of the Islamic Republic is not a problem, but people also want us to close immoral networks,fa.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی