Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 4098
پنجشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۴ ق٫ظ
تاثیر لغو تحریم بر خدمات پس از فروش اقلام کامپیوتری
سیدمهدی میرمهدی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: به نظر می رسد لغو تحریم ها در قیمت کالاهای دیجیتال تاثیر چندانی نداشته باشد مگر آنکه با کاهش قیمت دلار، شاهد کاهش قیمت محصولات این بخش باشیم. وی با بیان اینکه نرخ کالاهای دیجیتال بیشتر متاثر از قوانین دست و پاگیر داخلی است که خود […]

سیدمهدی میرمهدی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: به نظر می رسد لغو تحریم ها در قیمت کالاهای دیجیتال تاثیر چندانی نداشته باشد مگر آنکه با کاهش قیمت دلار، شاهد کاهش قیمت محصولات این بخش باشیم.

وی با بیان اینکه نرخ کالاهای دیجیتال بیشتر متاثر از قوانین دست و پاگیر داخلی است که خود تحریمی را در این صنف به همراه داشته است، ادامه داد: با حل معضلات تعرفه های گمرکی و ثبت سفارش، شاهد حل مشکل قاچاق کالاهای رایانه ای خواهیم بود که این موضوع ثبات بازار را به همراه خواهد داشت.

میرمهدی از تمایل و مذاکره برندهای مطرح جهانی در عرصه کامپیوتر و رایانه برای ورود به بازار ایران خبر داد و افزود: اگرچه این موضوع بر روی قیمت محصولات تاثیر چندانی ندارد اما می تواند معضل بی سامانی خدمات پس از فروش اقلام کامپیوتری را رفع کند.

رئیس اتحادیه صنف رایانه، با تاکید براینکه در حوزه اقلام دیجیتالی مردم در زمینه سرویس دهی و خدمات پس از فروش با مشکلات متعددی روبرو هستند، اضافه کرد: آمادگی برندهای مطرح کامپیوتری برای راه اندازی نمایندگی اصلی در ایران می تواند این مشکلات را رفع کند.

وی با اشاره به پتانسیل بازار ایران در حوزه محصولات فناوری اطلاعات و تمایل کشورهای اروپایی برای ورود به این بازار بعد از لغو تحریم، تصریح کرد: طی دو هفته اخیر و در پی موفقیت در مذاکرات هسته ای ایران، بازار کامپیوتر در رکود به سر می برد و بسیاری از کاربران برای خرید دست نگه داشته اند؛ این درحالی است که تغییری در قیمت این اقلام مشاهده نشده است.

میرمهدی خاطرنشان کرد: لغو تحریم ها در آینده نزدیک بر روی قیمت کالاهای کامپیوتری تاثیری نخواهد داشت و کاربران باید بدانند که تنها در صورتی نرخ های این اقلام کاهش می یابد که شاهد کاهش چشمگیر ارز باشیم.

۵۶۵۶

 
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی