Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7390
E shtunë, Persian date Ordibehesht 30 1396,fa | ۱۵:۵۲ ب٫ظ
تاکسی‌های فرودگاه امام خمینی(ره) به اینترنت پرسرعت ایرانسل مجهز شدند
Pasagjerët e taksive gjithashtu mund të, nëse është e nevojshme, taksisti kartën SIM, bateri dhe modem blerjen,fa. Në fazën e ardhshme të projektit, të gjitha aeroportet Taksitë në vend do të mbulohen nga broadband MTN,fa. MTN, ofruesi i parë dhe më i madh i gjeneratës së 4 dhe 5 4. fikse dhe internetit celular në Iran, ka mbuluar 161 qytete,fa […]

Pasagjerët e taksive gjithashtu mund të, nëse është e nevojshme, taksisti kartën SIM, bateri dhe modem blerjen,fa.

Në fazën e ardhshme të projektit, të gjitha aeroportet Taksitë në vend do të mbulohen nga broadband MTN,fa.

ایرانسل، اولین و گسترده‌ترین ارائه‌دهنده نسل ۴ و ۴٫۵ اینترنت ثابت و همراه در ایران، تاکنون ۱۶۱ شهر را تحت پوشش آخرین نسل اینترنت باندپهن (نسل ۴٫۵) قرار داده است. همچنین تعداد ۶۶۰ شهر، دهستان، منطقه توریستی و جاده تحت پوشش اینترنت نسل چهارم همراه (۴G/LTE) ایرانسل هستند. این عدد برای اینترنت نسل سوم همراه (۳G) به ۲۱۳۳ می‌رسد.

۲۱۲۱
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی