Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 4072
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ | ۰۹:۲۹ ق٫ظ
برات قنبری:
تغییر رویکرد در بودجه سال آینده
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات تاکید کرد: در تدوین برنامه ششم در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال تدوین برنامه جامع با نگاه خاص به رشد فراگیر در این بخش هستیم که بهره مندی آحاد مردم را از این توسعه در بر داشته باشد.

معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات گفت: بودجه سال ۱۳۹۵ بر مبنای برنامه ششم توسعه تنظیم خواهد شد که بر همین اساس تغییر رویکردی در بودجه خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات تاکید کرد: در تدوین برنامه ششم در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال تدوین برنامه جامع با نگاه خاص به رشد فراگیر در این بخش هستیم که بهره مندی آحاد مردم را از این توسعه در بر داشته باشد.

برات قنبری با تاکید بر این که برنامه ششم مطابق با سیاستهای کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تدوین می شود گفت: در توسعه امور فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه ششم توسعه به حوزه محتوا و خدمات الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات تاکید شده است.

وی که در جلسه کمیته تخصصی خدمات زیر بخش‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه ششم توسعه صحبت می‌کرد، کسب جایگاه برتر منطقه در توسعه دولت الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات را در راستای سیاستهای کلی نظام عنوان کرد و گفت: با گسترش اقتصاد دانش بنیان، توانمند سازی بخش خصوصی، مشارکت حداکثری از ظرفیت های بخش خصوصی، تقویت سرمایه های اجتماعی و انسانی به دنبال رشد اقصاد پایدار و ایجاد اشتغال در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم.

نصرالله جهانگرد هم در جلسه کمیته تخصصی خدمات زیر بخش‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه ششم توسعه، تدوین این برنامه را در بخش ICT نیازمند بهره گیری از تجارب بین المللی و همراهی نخبگان این عرصه دانست و گفت: نیازمند جلب آرای نخبگان برای تدوین برنامه ششم توسعه در بخش ICT هستیم.

وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات با توجه به حضورش در سه کارگروه تدوین برنامه ششم توسعه، تکلیف سنگینی را برعهده دارد و باید در تصمیم گیریها با بهره گیری از تحلیل های کارشناسانه مناسب ترین تصمیم ها را اتخاذ کند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در زنجیره اقتصاد کشور سهم ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش یافته که در تدوین این برنامه باید به گونه ای عمل کنیم که سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی GDP به هشت درصد برسد.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: در این راستا می توانیم انتظار داشته باشیم که در حوزه CT به رشد ۵ درصدی برسیم اما دغدغه امروز ما افزایش سهم تولید ناخالص داخلی از بخش IT است.

جهانگرد افزود: توجه به بازار تولید محتوا, کمک به رونق بیشتر صنعت نرم افزار و سخت افزار راهکارهایی برای افزایش این سهم محسوب می شود.

وی در ادامه مشخص شدن پلت فرم سرمایه گذاری در توسعه دولت الکترونیکی را در تدوین برنامه ششم امری لازم دانست و گفت: از تمام دستگاهها و سازمان های مختلف دعوت خواهیم کرد که در جلسات کمیته های تخصصی برنامه ششم توسعه حضور یافته تا چشم انداز روشنی در استقرار دولت الکترونیکی داشته باشیم.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی