Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 6558
شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۹ ب٫ظ
آمار تلفن همراه:
تهران با بیش از ۱۶ میلیون تلفن همراه دایر در صدر استان هاست
استان تهران با داشتن ۱۶ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۹۵۰خطوط دایری تلفن همراه و ضریب نفوذ ۱۲۹٫۸۹درصدی، مقام اول استان های کشور را از نظر برخورداری از این جدیدترین فناوری ارتباطی جهانی به خود اختصاص داد.

استان البرز نیز با داشتن ۱۰ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۲۹۳ خطوط دایری تلفن همراه، دومین استان کشور از لحاظ دسترسی به تلفن همراه فعال شناخته شده است.
استان اصفهان با برخورداری از پنج میلیون و ۳۷۷ هزار و ۳۵۲ خطوط دایری تلفن همراه استان سوم در زمینه دسترسی به تلفن همراه روشن شناخته شده است.
بر اساس گزارش دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، استان ایلام از نظر داشتن خطوط دایری تلفن همراه با داشتن ۵۶۶هزار ۸۸۳ تلفن همراه روشن در پایین ترین سطح جدول میزان دسترسی به خطوط دایری تلفن همراه کشور قرار گرفته است.
استان های کهکیلویه و بویراحمد و خراسانی شمالی به ترتیب با داشتن ۶۷۷ هزار و ۲۷۶ و ۶۶۷هزار و ۲۶۳ خطوط دایری تلفن همراه در مقام های بالاتری نسبت به استان ایلام قرار گرفته اند.
به گزارش ایرنا، شاخص دسترسی به ارتباطات تلفن همراه تا پایان خرداد ماه امسال نشان می دهد در مجموع ۹۳۸ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۱۵۰ خط تلفن همراه تا پایان خردادماه امسال در کشور واگذار شده است؛ اما در مجموع ۷۷ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۲۷۵ خط تلفن همراه دایر و فعال است.
براساس این آمار تا پایان سال گذشته ، ۱۴۹ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۳۶۶ سیمکارت واگذار شده تلفن همراه در کشور عنوان شده است .
ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور تا پایان سال گذشته ۹۶٫۵۸ درصد بوده که اکنون این ضریب ۹۷٫۵۹ درصد اعلام شده است.
اکنون سه اپراتور رسمی در کشور کار ارایه خدمات تلفن همراه را به مشترکان برعهده دارند که همراه اول با در اختیار داشتن ۴۴ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۸۴۳ مشترک فعال توانسته است بازار غالب را با ضریب نفوذ ۵۶٫۰۲ درصدی در دست گیرد و سهم بازاری معادل ۵۷ درصد از ارتباطات سیار کشور داشته باشد.
ایرانسل هم به عنوان دومین اپراتور بزرگ کشور با در اختیار داشتن ۳۰ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۲۴۵ مشترک فعال توانسته است به ضریب نفوذ ۳۸٫۸۴ درصدی برسد و سهم بازاری معادل ۴۰ درصد از ارتباطات سیار کشور داشته باشد.
رایتل نیز اکنون ۲ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۱۸۷ مشترک فعال دارد که ضریب نفوذ آن معادل ۲٫۷۳ درصد است و سهم سه درصدی از بازار ارتباطات کشور دارد.
همراه اول تاکنون نسبت به ایجاد پوشش شبکه نسل ۲ در یک هزار و ۲۴۲ شهر و۴۳ هزار و۷۷۰ روستا و ۷۰ هزار کیلومتر جاده ، ایجاد پوشش شبکه نسل سه در ۵۳۹شهر و ۶۰۱ دهستان، ایجاد پوشش شبکه نسل چهار در ۳۱ شهراقدام کرده است.
اکنون یک هزار و ۱۴۹ شهر و دهستان و جاده تحت پوشش نسل سوم تلفن همراه( ۳G )و ۲۷۰ شهر و دهستان و جاده تحت پوشش نسل چهارم تلفن همراه( ۴G )ایرانسل قرار دارند .
شاخص رشد متوسط روزانه داده(دیتا) که درابتدای کار دولت یازدهم ۳۳ ترابایت بود اکنون و در شهریورماه امسال به ۳۸۷ ترابایت در بخش سیار رسیده است.
همین شاخص در بخش ثابت نیز که در ابتدای دولت تدبیر و امید ۲۷۵ ترابایت بود اکنون به یک هزار و ۹۲۴ ترابایت در شهریور ماه امسال رسیده است.
همچنین شمار مشترکان اینترنت پرسرعت (ثابت و سیار) که در شهریور ماه ۱۳۹۲ سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن بود اکنون به ۳۰ میلیون تن در شهریورماه امسال رسیده است.
ظرفیت پهنای باند آدرس های اینترنتی (IP) داخلی که در شهریورماه سال ۱۳۹۲ حدود ۶۲۴ گیگابیت برثانیه بود اکنون به ۴ هزارگیگابیت برثانیه در شهریورماه امسال رسیده است.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی