Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 5424
الثلاثاء 29 تاريخ الفارسي داي 1394 | ۱۴:۲۱ ب٫ظ
جهانگرد:
توسعه سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات با اجرای برجام
وزارت ارتباطات نقش هدایت کننده بازار فاوا را بر عهده دارد و با توجه به پیش‌بینی افزایش سهم ICT در تولید ناخالص داخلی، نقش این وزارتخانه در این حوزه بسیار پررنگ‌تر خواهد بود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی برای توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه ICT پس از اجرای برجام و رفع تحریم‌ها خبر داد.

به گزارش ایتنا از مهر، نصرالله جهانگرد، اجرای برجام را فرصت مناسبی عنوان کرد تا با مدیریت و برنامه‌ریزی هوشمندانه، علاوه بر جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی، زمینه رشد بخش خصوصی داخلی نیز فراهم شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود ۲.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی را در اقتصاد ایران پوشش می‌دهد که بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته و با توجه به ظرفیت‌های موجود در این حوزه، حجم بازار در چند سال آینده، به قیمت جاری، رشدی حدود ۴ برابر را تجربه خواهد کرد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه بیشترین تجلی رشد در حوزه سرویس‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد بود تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی لازم برای ورود به حوزه‌هایی نظیر داده‌های عظیم (بیگ دیتا)، اینترنت اشیاء و غیره از سوی بخش خصوصی صورت گیرد.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی