Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7041
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۲:۴۸ ق٫ظ
توسعه نمایشگر انعطاف‌پذیر از جنس ال سی دی توسط ژاپنی‌ها
به گزارش خبرآنلاین، چندی است فناوری نمایشگرهای انعطاف‌پذیر رونق گرفته و کارشناسان از آن به‌عنوان بمب فناورانه بعدی یاد می‌کنند. درحالی‌که سامسونگ مدت‌هاست با پروژه Valley روی این موضوع کار می‌کند و ال جی نیز اخیراً نمایشگر ورقه‌ای ۱۸ اینچی خود را به رخ رقبا کشید، کمپانی ژاپنی با رهیافتی متفاوت درحال‌توسعه این فناوری است. […]

به گزارش خبرآنلاین، چندی است فناوری نمایشگرهای انعطاف‌پذیر رونق گرفته و کارشناسان از آن به‌عنوان بمب فناورانه بعدی یاد می‌کنند.

درحالی‌که سامسونگ مدت‌هاست با پروژه Valley روی این موضوع کار می‌کند و ال جی نیز اخیراً نمایشگر ورقه‌ای ۱۸ اینچی خود را به رخ رقبا کشید، کمپانی ژاپنی با رهیافتی متفاوت درحال‌توسعه این فناوری است.

معمولاً نمایشگرهایی از نوع OLED را می‌توان انعطاف‌پذیر کرد نه ال سی دی / LCD ها را، اما کمپانی ژاپنی سعی کرده است به‌جای استفاده از شیشه در ساخت ال سی دی، نوعی پلاستیک را جایگزین کند که ظاهری شبیه شیشه داشته و مقاومت و شفافیت آن نیز مانند شیشه باشد.

البته توانایی انعطاف‌پذیری کامل را فعلاً نداشته و چیزی شبیه خم‌شدگی گلکسی اس ۷ توسط ژاپن دیسپلی توسعه داده‌شده است.

شوجی آروگا مدیر اجرایی «ژاپن دیسپلی» می‌گوید فناوری آنها انعطاف‌پذیری OLED را ندارد اما به‌اندازه کافی خمیده می‌شود تا چیزی شبیه نمایشگر گلکسی اس ۷ اج را خلق کنند.

وی از مشتریان این‌گونه نمایشگرها چیزی نگفت اما ظاهراً تولید انبوه را از سال ۲۰۱۸ شروع خواهند کرد و این در حالی است که مشتریان این محصول می‌توانند کمپانی‌هایی مانند هوآوی و اپل باشند.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی