Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7368
الأحد الفارسية تاريخ Ordibehesht 24 1396,fa | ۱۴:۴۵ ب٫ظ
حمله سایبری آمریکا و انگلیس علیه روسیه با باج افزار واناکریپتور
به گزارش خبرآنلاین، بانک مرکزی، راه‌آهن و وزارت کشور روسیه آماج اصلی این حملات بوده و سازمانهای دولتی روسیه در خط مقدم تلفات این حمله بوده‌اند. دعوای مقامات انگلیسی بر سر آلوده شدن برخی از سیستم‌های بهداشت و درمان / NHS به باج افزار WannaCrypt0r شاید به این دلیل بوده باشد که آنها فکر می‌کردند […]

به گزارش خبرآنلاین، بانک مرکزی، راه‌آهن و وزارت کشور روسیه آماج اصلی این حملات بوده و سازمانهای دولتی روسیه در خط مقدم تلفات این حمله بوده‌اند.

دعوای مقامات انگلیسی بر سر آلوده شدن برخی از سیستم‌های بهداشت و درمان / NHS به باج افزار WannaCrypt0r شاید به این دلیل بوده باشد که آنها فکر می‌کردند سیستم ویندوز ایکس پی در بخش‌های مهم پزشکی خود نداشته باشند و به همین دلیل برآشفته‌اند. از سوی دیگر دستکاری باج افزار توسط یک انگلیسی ۲۲ ساله با نام مستعار MalwareTech و قهرمان خواندن وی برای اینکه توانسته جلوی توسعه آن را بگیرد؛ نشان می‌دهد انگلیسی‌ها سوار بر ماجرا هستند و مدیریت ماجرا را بر عهده‌دارند.

اینکه سیستم‌های آمریکایی آلوده نشده یا گزارش آلوده شدن آن پخش نشده است را در کنار توزیع غیرمنتظره بسته امنیتی از سوی مایکروسافت کنار هم بگذاریم تا موضوع روشن‌تر شود.

مایکروسافت مدت‌هاست
مرگ ویندوز ایکس پی را اعلام کرده و از عدم پشتیبانی آن خبر داده است اما
اینکه بلافاصله وارد عمل شده تا جلوی باگ موجود در SMBv را بگیرد، می‌تواند نتایج حمله را روشن کند.

به‌هرحال واناکریپتور نسخه ۲ بلافاصله وارد اینترنت شده و در حال گرفتن قربانیان بیشتری است که می‌تواند حمله سایبری مذکور را وارد فاز تازه‌ای کند.

این داستان همچنین نشان‌دهنده این واقعیت است که آژانس‌های اطلاعاتی به‌جای هشدارهای امنیتی درباره باگ‌های نرم‌افزاری، ابزار مخصوص حمله را برای خود می‌سازند، بدون اینکه کاربران و کمپانی‌ها از آن خبر داشته باشند و ممکن است یک باگ کوچک سال‌ها زیست کند و قربانی بگیرد، بدون اینکه غول‌های نرم‌افزاری مانند مایکروسافت درباره آن بدانند یا ترغیب به رفع باگ شوند!


۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی