Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 4749
سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۲ ق٫ظ
واعظی:
Eleventh government is to serve the villagers of fame
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات با بیان آنکه دولت در تلاش است تا امکانات روستائیان همانند شهرنشینها شود، گفت: Eleventh government is to serve the villagers of fame.

روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی در اولین همایش روستا با رویکرد تبیین نقش روستا در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی، افزود: در دو سال گذشته موضوع روستا در دولت از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و ما در این دولت افتخار می کنیم که برای روستائیان کار می کنیم، این دولت متعلق به تمام مردم ایران است که ۳۰ درصد آن را روستائیان تشکیل می دهند.
وی تاکید کرد: تفاوت این دولت آن است که برای جمع آوری آرا هیچ فرصتی برای سفر به روستا یا تبلیغ در روستاها نداشته است و آن ها این دولت را انتخاب کردند، لذا هرچه تلاش کنیم برای این روستائیان کم است اما متاسفانه اطلاعاتی دریافت کردیم که در بعضی از روستاها هنوز آبرسانی توسط تانکرها انجام می شود.
واعظی با اشاره به اولویت های کاری دولت یازدهم، گفت: دولت اهمیت زیادی را برای روستاها قایل است و به دلیل مشکلاتی که بیشتر آنها از دولت های قبل به ارث رسیده و بسیاری دیگر که توسط تحریم ها ایجاد شده اند، نتوانسته ایم آنچنان که باید به روستائیان رسیدگی کنیم لذا اعتقاد ما این است که یک روستائی باید هرچه را که یک شهرنشین دارد، داشته باشد و وسایل مورد نیاز زندگی روزمره باید برای آن تأمین شود.
وزیر ارتباطات افزود: در برنامه ششم توسعه فصلی را برای روستاها تنظیم کرده ایم و امید می رود با تلاشها و همچنین توافق حاصل از مذاکرات هسته ای تا دو ماه آینده تمام تحریم های اقتصادی برداشته شود و محدودیت های موجود برای توسعه روستا در دولت برطرف شود.
وی با اشاره به نقش ICT در پیشرفت کشورهای توسعه یافته، توضیح داد: بسیاری از کشورها این فناوری را به عنوان توانمندساز بخشهای دیگر درنظر گرفته اند، ما هم نباید به این فناوری بی تفاوت باشیم و این فناوری در دولت یازدهم در اولویت قرار دارد که با کمک آن می توانیم خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.
واعظی در ارتباط با وجود زیرساختهای موجود در حوزه ICT گفت: فارغ التحصیلان زیادی در این حوزه داریم که با این استعدادها می توانیم کارهای زیادی را انجام دهیم و باید در کل کشور سیاست های مان را برای استفاده هرچه بهتر از این زیرساخت ها تبیین کنیم.
وی با اشاره به آمار تلفن در روستاها، تصریح کرد: در ۲۶ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار تلفن وجود دارد و کمتر از یک سال آینده تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای تلفن خواهند شد و برای روستائیانی که زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارد یک خط تلفن در ۲۰ هزار روستا در حال حاضر واگذار کرده ایم.
واعظی با بیان آمار اینترنت روستاهای کشور، گفت: در یک سال گذشته ۸ هزار روستا دارای اینترنت شدند که ۲۵ هزار روستا نیز قرارداد تجهیزات آنها تهیه شده است که این تجهیزات در مرحله ترخیص از گمرک هستند و ظرف کمتر یک سال آینده بالای ۳۰ هزار روستا دارای اینترنت پرسرعت خواهند بود.
وی همچنین هدف دولت را برای توسعه روستاها انتقال دولت الکترونیک، آموزش الکترونیک، سلامت الکترونیک و تجارت الکترونیک دانست و تاکید کرد: روستائیان باید همانند شهری ها هیچ محدودیتی را نداشته باشند و باید از تمام امکانات علمی و به روز فناوری بهره ببرند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه در دو سال گذشته ماموریت پست بانک تغییر کرده است، افزود: ماموریت پست بانک به خرده بانکداری انتقال داده شده و در روستاها تلاش می کنیم که با توجه به این انتقال اشتغال موجود را افزایش دهیم که در حال حاضر ۱۴هزار و پانصد نمایندگی پست بانک وجود دارد که ۲۲ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند؛ امیدواریم با همتی که دولت و خود روستائیان دارند بتوانیم سربلند باشیم از این توانستیم خدمتی را به روستائیان برسانیم.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی