Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7813
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۵ ب٫ظ
داستان بادکردن باتری‌های آیفون ۸ و ۸ پلاس ادامه دارد / عکس
,fa (Hong Kong, Japoni dhe Tajvan,,fa,Por në Perëndim,,fa,Kanadaja dhe Amerika,,fa,tani Apple,,fa,Khbranlayn, lajm i Kinës,,fa,Era dhe ënjtje e baterisë në iPhone të ri, Apple nuk e ka ndjekur rëndësinë West,,fa) بلکه در غرب (کانادا و آمریکا) منتشر کرد. حالا اپل […]

به گزارش خبرآنلاین، انتشار اخباری از چین مبنی
بر باد کردن و ورم کردگی باتری در آیفون های جدید اپل در غرب با اهمیت دنبال نشد
Deri në vend reddit,,fa,Asnjë raste të reja të problemit në Azi,,fa,dhe Amerika,,fa,Tani që Apple kishte premtuar për të ndjekur historinë,,fa,Jo seriozisht qenë në kërkim për të të jetë Mshklyaby,,fa,Chris Rochester, New York,,fa
موارد جدیدی از این مشکل را نه در آسیا (Hong Kong, Japoni dhe Tajvan,,fa,Por në Perëndim,,fa,Kanadaja dhe Amerika,,fa,tani Apple,,fa,Khbranlayn, lajm i Kinës,,fa,Era dhe ënjtje e baterisë në iPhone të ri, Apple nuk e ka ndjekur rëndësinë West,,fa) بلکه در غرب (Kanadë,,fa,më pak,,fa
و آمریکا) منتشر کرد.

حالا اپل که قول داده بود داستان را پیگیری می
کند، به جِد دنبال این قضیه افتاده است تا مشکل‌یابی کند. کریس روچستر از نیویورک
Plus foton tuaj në reddit lëshuar iPhone 8 thotë se vetëm një javë,,fa,Jeta e telefonit të tij,,fa,256 GB,,fa,Së shpejti problemi përball,,fa,Deri tani numri i iPhone fryrë në 9 telefon,,fa
از عمر گوشی ‌اش (مدل ۲۵۶ گیگی) نمی‌گذرد که با این مشکل روبرو شده است.

تا به حال تعداد آیفون‌های ورم کرده به ۹ گوشی
Të cilat mund të arrihet telefonatë wake-up për telefonin Apple në aspektin e dizajnit 2014,,fa,qelqi i ri me procesor më të lartë, kamera më të mirë dhe rruga e natyrisht më të shtrenjtë në $ 200,,fa,tregu,,fa
جدید شیشه‌ای با پردازنده بالاتر ودوربین بهتر و البته ۲۰۰ دلار گران‌تر راهی
بازار کرده است.

Samsung vitin e kaluar, pas lirimit të Note 7 telashe,,fa,Një i ngjashëm, por më të mëdha, dhe se kur zjarri mori telefonat e ngarkuar, Hot,,fa
مشابه و البته بزرگتری شد و اینکه هنگام شارژ گوشی‌هایش داغ کرده و آتش می‌گرفتند. با
Dështimi Note linjë 7 dhe hulumtim të gjerë zbuloi gabim të projektimit fizik,,fa,bateri ngulitur, ngarkuar të shpejtë dhe manipulimi me kohë të pjesshme e baterive të meta të bëra në Kinë, për shkak se,,fa
جاسازی باتری،دستکاری در تایم شارژ سریع و بعضا باتری‌های معیوب ساخته شده در چین، به دلیل
Përshpejtimin e linjës të prodhimit, arsyet për shpërthimin Shënim 7 të vitit kjo problemit në Shënimin 8,,fa,ka zgjidhur,,fa,Tani krijuesit kineze e baterive për Apple për të thirrur,,fa
رفع کرده است.

حالا سازندگان چینی باتری برای اپل باید پاسخ
Si teknikisht e mundur ënjtje e baterisë nëse një teori konspirative,,fa,Ne sugjerojmë se Apple mund të jetë e fundit, të paktën në Kinë, të tilla si,,fa,E njëjta gjë që erdhi mbi Samsung në Kinë,,fa
چینی (هواوی) را مطرح کنیم که می‌تواند اپل را دست کم در چین به زیر بکشد، مانند
همان بلایی که بر سر سامسونگ در چین آمد.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی