Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 3849
چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۰ ب٫ظ
در پی واکنش کاربران:
دولت ایران به تلگرام نامه زد!
امروز شبکه های اجتماعی پای را فراتر از هر ابزار ارتباطی گذاشته اند و بدین جهت مردم امروز شبکه ای قدرتمند تر از هر رسانه ای در اختیار دارند که موج هر خبر به سرعت سرتاسر کشور را فرا میگیرد.

با کند شدن شبکه تلگرام در ایران تعداد زیادی از کاربران ایرانی هم به شرکت تلگرام و هم به وزارت ارتباطات بابت اختلالات این شبکه پیام فرستاده و ابراز نارضایتی کرده اند.

موج این نارضایتی ها به حدی بود که وزیر ارتباطات نسبت به آن واکنش نشان داد و گفت ایجاد مشکل در شبکه تلگرام توسط شرکتهای ایرانی شایعه است و هیچ برنامه ای هم برای فیلترینگ این شبکه نداریم.

در پی این خبر روز گذشته تلگرام در توئیتی رسمی خطاب به کاربران ایرانی که معتقدند این شبکه در ایران کند شده است، گفت: شرکت‌های تأمین کننده اینترنت در ایران دچار محدودیت ترافیک شده‌اند که این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا دلیل قطعی مشخص شود، و این مشکل از ما نیست.

ارسال این متن بقدری حائز اهمیت بود که بلافاصله وزارت ارتباطات را هم به واکنش واداشت و معاون وزیر ارتباطات گفت: نامه‌ای رسمی به تلگرام زدیم و در آن گفته‌ایم که شبکه شما در ایران مشکل دارد، بیایید بنشینیم و مشکلات را حل کنیم.

خسروی گفت: تلگرام خودش مشکل دارد در حالیکه متقاضیان ایرانی آن بسیار زیاد است و استقبال زیادی از این شبکه ها در کشور شده است.

وی همچنین گفت: بنا داریم مشکلش را چه به طریق CDN و چه از طرق دیگر حل کنیم.

در حالیکه بیش از یک پنجم ترافیک سرورهای تلگرام در دست ایرانی‌هاست، این روزها و با اختلالات گسترده‌ آن در ایران مسئولان کشور را سخت پیگیر حل مشکل کرده است اما هنوز رضایت کاربران کسب نشده است!

شرکت تلگرام یک شرکت اینترنتی مستقر در شهر برلین در کشور آلمان است و بیشتر سرورهایش در کشور انگلیس و شهر لندن مستقر بوده و مدیرعامل تلگرام نیز پاول دروف اهل کشور روسیه و برادر نیکولای، مدیر سابق شبکه اجتماعی وی کی (یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی و علمی دنیا) می باشد.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی