Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2243
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۲۰:۴۵ ب٫ظ
وزیر ارتباطات:
دولت عقب ماندگی های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را جبران می کند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت تدبیر و امید در تلاش است تا عقب ماندگی های گذشته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را جبران کند.

محمود واعظی ظهر سه شنبه در نشستی خبری در ارتباط با فیلترینگ شبکه های اجتماعی اذعان کرد: سیاست دولت بر مبنای فیلتر سازی شبکه های اجتماعی نیست و تصمیمی نیز در این راستا اتخاذ نشده ست.

او گفت: با اجرای طرح فیلترینگ هوشمند بدون فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی تنها صفحاتی که دارای محتوای مجرمانه باشند از دسترس استفاده کنندگان از اینترنت خارج خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه تشعشعات و مضرات امواج دکل های مخابراتی نیز گفت: متاسفانه در این زمینه پارادوکس جدی وجود دارد اما آنچه که روشن است ما برای کاهش خطرات ناشی از تشعشعات این وسایل به نصب بی. تی. اس های بیشتر و در فواصل کمتری در مناطق مختلف کشور نیاز داریم.

او گفت: بر اساس مطالعات انجام شده میزان خطرات و آسیب های ناشی از تشعشعات تلفن همراه نسبت به سایر وسایل الکترونیکی کمتر است.

واعظی در ارتباط با افزایش تعرفه های تلفن همراه بیان کرد: سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر افزایش تعرفه ها نبوده و ما اجازه هیچگونه افزایش تعرفه را به اپراتورها نخواهیم داد.

او به طرح هم کدسازی اپراتورهای ایرانسل، ‌همراه اول و مخابرات اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح تعرفه های خدماتی برای مشترکین تا ۲۵ درصد کاهش داشته است.

واعظی گفت: سیاست دولت تدبیر و امید توسعه امکانات و زیرساخت های ارتباطی در روستاها و مناطق کم برخواردار است که در همین راستا ۸ هزار روستا از امکانات اینترنتی برخوردار شده اند.

او گفت: امیدواریم تا پایان سال ۹۴ تعداد روستاهای مجهز به خدمات اینترنتی را به ۳۰ هزار روستا برسانیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برخورداری از امکانات اینترنتی زمینه لازم برای آموزش های مجازی را نیز در روستاها فراهم می سازد ادامه داد: امیدواریم تا پایان دولت تدبیر و امید تمامی روستاهای کشور مجهز به اینترنت شوند.

او گفت: بر همین اساس روستاهایی که جمعیت آنها از ۲۰ خانوار بیشتر است از امکانات ارتباطی و پست برخوردار بوده و با برنامه ریزی های جدیدی که در وزارت انجام شده است این برخوداری از این امکانات به روستاهای بالای ۱۰ خانوار نیز توسعه پیدا می کند.

واعظی گفت: از جمله اقدامات دیگری که برای توسعه امکانات در روستاها و مناطق کم برخوردار در دولت پیگیری شده بحث خدمات پستی بوده که تاکنون به ۱۴ هزار روستا خدمات پست بانک ارائه کردیم.

محمود واعظی افزود: برای ایجاد زیرساختها و ارتقای تجهیزات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور برنامه ریزی های زیادی انجام شده که امیدواریم در مدت باقی مانده دولت یازدهم بتوانیم همه این پروژه ها را به مرحله اجرا برسانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ، وی خاطر نشان کرد: با کمال تاسف در دولت گذشته تکالیف قانون برنامه پنجم توسعه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تنها ۱۳٫۵ درصد در مدت دو و نیم سال بوده است.

وی تاکید کرد: حوزه آی.سی.تی هم اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرفته به عنوان پشتیبان و توانمند ساز سایر بخش ها به شمار می رود و این حوزه نقش مهمی در رفاه عمومی مردم و ارتقای خدمات دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آنچه اکنون سرمایه این نظام و دولت است، همدلی، همبستگی و صمیمت مردم و مسوولان می باشد.

به گفته وی، مردم ایران اسلامی اکنون به دولت اعتماد کرده اند و می دانند که این دولت هر آنچه که از قبل انتخابات قول داده است را دنبال می کند.

واعظی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با مردم صادق است، افزود: در این راستا برای حل مشکلات مردم تعامل خوبی بین مسولان کشور بویژه قوای سه گانه تحت مدیریت و رهبری ولایت فقیه بوجود آمده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با همدلی و صمیمت هم اکنون شاهد شکوفایی و پیشرفت کشور در داخل کشور و عرصه بین المللی و سیاست خارجی هستیم .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پرتاب موفقیت آمیز ماهواره فجر همزمان با دهه فجر امسال را افتخار بزرگی برای کشور دانست.

وی با اشاره به اینکه جایگاه ایران در طول یک ونیم سال گذشته ارتقا یافته است، افزود: هم اکنون اخبار وزیر خارجه ایران و مذاکرات با دولت های پنج بعلاوه یک در راس خبرهای مهم جهان قرار دارد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در روزهای اخیر در خصوص روند مذاکرت گفت: کلام و ادبیات معظم له در حمایت از تیم مذاکره کننده با تخریب هایی که از سوی اقلیتی در داخل کشور و برخی گروهها در خارج کشور روی داد، متفاوت بود.

وی با بیان اینکه همه امید دولت یازدهم به پیشتیانی مردم است، افزود: طبق فرمایش رییس محترم جمهوری حقوق شهروندی برای همه مردم یکسان است و شهروند درجه یک و دو نداریم و ملت ایران در هر سطح و هر جا قابل احترام هستند.

واعظی گفت: در این راستا سرمایه گذاری ها و هم چنین برنامه ریزی ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تنهاب رای چند شهر بزرگ خلاصه نمی شود، بلکه برای اقصی نقاط کشور شامل روستائیان و مناطق محروم برنامه داریم.

وی با اشاره به مزیت های استان خراسان رضوی، گفت: مشهد مقدس و استان خراسان رضوی مرکز مذهبی ایران است و سالانه زائران و مسافران زیادی به این شهر مقدس سفر می کنند و این استان در حوزه ارتباطات و اطلاعات نیازمند توجه ویژه است.

۷۲۰ پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان خراسان رضوی با اعتبار پنج هزار میلیارد ریال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتبه بهره برداری رسید.

این پروژه ها در حوزه مخابرات، شرکت های پست و پست بانک، شرکت ارتباطات و زیر ساخت و اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل اجرا شده است.

خراسان رضوی هم اکنون جزو سه استان برتر در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح کشور است.

شرکت مخابرات خراسان رضوی هم اکنون شش میلیون نفر خراسان رضوی دو میلیون و ۵۲۲ تلفن ثابت و سه میلیون و ۹۱۸ تلفن همراه اول را زیر پوشش دارد.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی