Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7903
E mërkurë, Persian date Aban 17 1396,,fa,Letër zgjidhje e thjeshtë për të zgjidhur problemin shtypni në iPhone,,fa,Khbranlayn, ky problem kur ju aktivizoni AutoCorrect,,fa | ۰۰:۲۲ ق٫ظ
راه‌حل ساده برای حل مشکل تایپ حرف آی در آیفون
به گزارش خبرآنلاین، این مشکل هنگام فعال بودن Autocorrect / Disa përdorues, veçanërisht ata që kanë iPhone apo iPhone Khvdshyh X / 10 bleu foto dhe në vijim ka ndodhur si një simbol tepër se «i» do të shfaqet në tastierën e përdoruesit,fa. Por Përditësimi i ardhshëm i Apple që do të rregullojmë këtë mënyrë mund të,,fa,Disa përdorues, veçanërisht ato në iPhone ose Khvdshyh,,fa,IPhone X / 10 bleu foto dhe në vijim ka ndodhur si një simbol tepër se «i»,,fa […]

به گزارش خبرآنلاین، این مشکل هنگام فعال بودن Autocorrect / یا خودصحیح در آیفون برخی کاربران به خصوص کسانی
که آیفون ایکس /۱۰ خریده‌اند پیش آمده است که عکس زیربه صورت سمبل به جای «i»
Shfaqet në tastierën e përdoruesit,,fa,Por Përditësimi i ardhshëm i Apple që ndreq mete do të jetë,,fa,Metodat e mëposhtme nuk mund ta zgjidhë problemin,,fa,Shkoni në këtë URL në iPhone tuaj,,fa,settings Përmbajtja keyboard kudo zëvendësim,,en,ethet,,fa,Për fraza Lloji,,fa,«I» I.,,fa.

اما تا آپدیت بعدی اپل که رفع باگ خواهد شد به
شیوه زیر می‌توانید مشکل را حل کنید:

به این آدرس روی آیفون خود بروید:

settings ubiquitous keyboard content replacement

روی تب + کلیک کنید.

برای بخش Phrase تایپ کنید: «I» آی
بزرگ

Dhe për shkurtore llojin «i» iPhone,,fa,i vogël,,fa,Kjo është zgjidhet lehtë problemin,,fa,Këtu Apple ka fshehur 250 $ miliardë tij,,fa
کوچک

به همین راحتی مشکل حل می‌شود.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی