Page Info
Google PageRank Checker Powered by MyPagerank.Net
کد خبر: 1711
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۴ ق٫ظ
رفع مشکل وایبر:
رفع مشکل انسداد کاربران ایرانی توسط وایبر
وایبر طی دو ماه گذشته بسیاری کاربران فعال خود را به دلیل آنچه فعالیت بیش از حد خواند به عنوان اسپمر مسدود ساخت به طوری که به هیچ وجه خروج از این حالت ممکن نبود.

به گزارش پایگاه خبری آفاوا، طبق گفته کارشناسان به نظر میرسید محدودیتهای سخت افزاری اصلی ترین دلیل این اقدام وایبر باشد تا طی مدتی بتواند با بازیابی مقداری از توان سخت افزاری امکان ادامه فعالیت به شکل گذشته را داشته باشد.

جالب اینکه وایبر به بسیاری درخواستهای ارسال شده با ایمیل خود یا فرم پشتیبانی هم پاسخ مثبت نداد به طوری که برخی کاربران کلاً قید حضور در این نرم افزار پیام رسان موبایلی را زدند.

هرچند تعداد اندکی از کاربران در روزهایی توانستند پاسخ مناسب و غیر ماشینی از این شرکت دریافت کنند اما بیش از ۹۰ درصد کاربران مسدود شده دیگر رفع انسداد نشدند.

تا اینکه از چهارشنبه شب در اقدام عجیب وایبر به درخواستهای پشتیبانی جدید خود پاسخ مثبت داد و بسیاری از کاربران طی این چند روز رفع انسداد شدند.

با اینحال وایبر در پیام خود متذکر شده در صورتی که یکبار دیگر فعالیت شما غیر مجاز قلمداد شود دیگر امکان رفع انسداد برای شما وجود نخواهد داشت.

اگر در دسته کاربران مسدود شده قرار دارید میتوانید در جدول ارائه شده که فرم پشتیبانی نرم افزار وایبر  است در (اینجا) به زبان انگلیسی به ارسال درخواست رفع انسداد برای شماره خود بپردازید.

کافیست در فرم پشتیبانی با انتخاب گزینه Technical و در شرح ماجرا ابتدا با وارد کردن عبارت Other در قسمت موضوع عبارت Please remove my number from the blacklist. thanks را برای وایبر ارسال کنید و دقت کنید شماره موبایل و آدرس ایمیل خود را درست وارد کرده و دیگر گزینه ها نظیر کشور، نوع موبایل و … را هم به درستی پر کرده تا طی ارسال دو ایمیل از سوی وایبر برای شما از رفع انسداد شماره خود مطمئن شوید.

سپس مجدداً از طریق نرم افزار وایبر درخواست کد فعال سازی نمایید، ضمناً لازم نیست به ایمیلها پاسخی دهید و متن ایمیل دوم برای شما نیز به شرح زیر خواهد بود:

Hello User

Your number seems to be blocked at this time due to unusual activity on Viber. We have unblocked it and you should be able to register to Viber again.

Please note that if your number is blocked again after being removed from our block list, we will not be able to unblock it in the future.

Best regards,

Viber Support Team

لازم به ذکر است که تغییر سیم کارت، پاک کردن و نصب مجدد وایبر و حتی به روزرسانی وایبر به نسخه های جدید تر نیز بدون پاسخ تیم پشتیبانی وایبر کمکی به حل مشکل شما نخواهد کرد و دقت کنید که ارسال متن کپی شده به گروههای مختلف و ارسال بی وقفه تصویر و ویدئو میتواند مجدداً شما را در فهرست لیست سیاه این شرکت قرار دهد، بنا براین سعی کنید برای فعالیتهای بیشتر روشهای جایگزینی مثل استفاده از نرم افزار واتس اپ، لاین یا تلگرام را مد نظر قرار دهید.

وایبر (Viber) یک نرم‌افزار مالکیتی چندسکویی از گونه پیام‌رسان فوری و VoIP (انتقال صدا روی پروتکل اینترنت) برای تلفن های هوشمند است که توسط شرکت وایبر توسعه داده شده‌است.

وایبر نسبت به سایر اپلیکیشن‌های پیام رسان محبوبیت بیشتری در ایران دارد، محبوبیتی که تاکنون جنبه کیفی و مشاهداتی داشته است، اما با بررسی آمار وایبر در الکسا می‌توان از نظر کمی هم آن را تایید کرد، زیرا هم‌اکنون نزدیک به ۱۱ درصد از بازدیدکنندگان وایبر از داخل ایران هستند.

طی ماههای گذشته این شائبه در میان کاربران به وجود آمده بود که وایبر به دلیل کم شدن سود اپراتورهای موبایل در ایران با محدودیت مواجه شده است، اما نرم افزار وایبر در ایران همانند وی چت در زمره نرم افزارهای فیلتر شده قرار ندارد و به گفته وزارت ارتباطات این مجموعه برنامه ای هم برای فیلترینگ نرم افزار وایبر، لاین و واتس‌اپ ندارد.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

نظرات بینندگان : ۱

 1. اطلسی

  سلام دوستان
  من راه حل رفع این مشکل رو به طور دائمی پیدا کردم
  اگر دوست دارید مشکلتون در وایبر به شکل قطعی حل بشه به من ایمیل بزنید تا راهنماییتون کنم

  atlasi.mco@gmail.com

  ضمناً من راههایی برای ارتباط بیشتر با قسمت فنی این شرکتها و رفع مشکلات اینچنی به شکلی ویژه پیدا کردم که اگر خواستید برای رفع مشکلتون میتونم کمک کنم.

  View Comment

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی