Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7121
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۵:۵۸ ق٫ظ
رونمایی ازسی‌پی‌یوهای جدید رایزن ۷ ای‌ام‌دی برای گیم بازان
به گزارش خبرآنلاین، محصول جدید که پیش‌فروش آن آغازشده شامل رایزن سری ۷(جالب‌ترین)، رایزن سری ۵ و رایزن سری ۳ (ارزان‌قیمت) است، هرچند مراسم رونمایی از سری ۷ انجام شد و رایزن ۵ و ۳ نیز اواخر سال میلادی جاری عرضه خواهد شد. خودِ رایزن سری ۷، سه مدل با تراشه‌های موسوم به ۱۸۰۰ ایکس، […]

به گزارش خبرآنلاین، محصول جدید که پیش‌فروش آن آغازشده شامل رایزن سری ۷(جالب‌ترین)، رایزن سری ۵ و رایزن سری ۳ (ارزان‌قیمت) است، هرچند مراسم رونمایی از سری ۷ انجام شد و رایزن ۵ و ۳ نیز اواخر سال میلادی جاری عرضه خواهد شد.

خودِ رایزن سری ۷، سه مدل با تراشه‌های موسوم به ۱۸۰۰ ایکس، ۱۷۰۰ ایکس و ۱۷۰۰ دارد.

۱۸۰۰ ایکس به‌صورت ۸ هسته‌ای و سرعت پایه ۳٫۶ گیگاهرتز تعریف‌شده که تا ۴ گیگ ارتقاء می‌یابد. توان طراحی حرارتی/TDP آن ۹۵ وات است (حداکثر مقدار توانی که سیستم خنک‌کننده باید در رایانه پراکنده کند) و این مدل هم‌رده اینتل core-i7-9600K است که در شاخص فنی Cinebench در یک تست سینگل ۹ درصد افزایش را شاهد هستیم. درحالی‌که ۹۶۰۰ اینتل ۱۰۵۰ دلار قیمت دارد، قیمت ۱۸۰۰ ایکس ای‌ام دی ۴۹۹ دلار تعیین‌شده است.

اما مدل ۱۷۰۰ ایکس ۸ هسته‌ای است که بر پایه ۳٫۴ گیگاهرتز تعریف‌شده و تا ۳٫۸ گیگ بوست می‌شود. در شاخص Cinebench 4 درصد بالاتر از مدل ۶۹۰۰ اینتل قرار می‌گیرد. قیمت ۶۸۰۰K اینتل ۴۵۰ دلار و قیمت ۱۷۰۰ ایکس نیز ۳۹۹ دلار تعیین‌شده است.

و مدل ۱۷۰۰ کم‌مصرف‌ترین ۸ هسته‌ای دسکتاپ جهان با توان طراحی حرارتی ۶۵ وات است که ۳٫۰ تا ۳٫۷ گیگاهرتز سرعت دارد و ۴۶ درصد سریع‌تر از اینتل i7-7700K در حالت مولتی است. قیمت تعیین‌شده برای ۱۷۰۰ حدود ۳۲۹ دلار است.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی