Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 4785
یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۴ ق٫ظ
مطابق خبرها:
رونمایی از پروژه های پستی با حضور وزیر ارتباطات
به مناسبت روز جهانی پست، در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رونمایی از ۹ سرویس جدید پستی و افتتاح ۱۲ پروژه توسعه زیرساخت های پستی و عمرانی، برگزار شد.

مدیرعامل شرکت پست – در این مراسم با اشاره به افتتاحات امروز گفت: با بهره برداری از این سرویس ها چهره جدیدی از پست را به نمایش گذاشتیم.
سرویس جدید پستی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی و ۱۲ طرح پستی نیز افتتاح شد.

برای اجرایی شدن این سرویس ها و طرح های پستی کشوری که با همکاری بخش خصوصی اجرایی شده ۲ هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.
از مهمترین سرویس های رونمایی شده در مراسم امروز می توان به تجارت الکترونیک بین المللی (یاتا) ، پست مستقیم الکترونیکی ، پست ترکیبی ، پست لجستیک ، پست رسانه و همچنین سامانه خرید و فروش من و پست اشاره کرد.

همچنین بهره برداری از سامانه تعیین مختصات جغرافیایی مکان های کشور ، راه اندازی دو هزار صندوق هوشمند پستی معابر ، راه اندازی هاب پستی شمال غرب کشور ، افتتاح مرکز مبادله پستی بین المللی و راه اندازی ایستگاه پست ۷ ضربدر ۲۴ از مهمترین طرح هایی بود که امروز افتتاح شد.

حسین مهری مدیرعامل شرکت پست در این مراسم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دو سال اخیر برای توانمند سازی شرکت پست گفت: این شرکت تلاش دارد با شعار quotation mark پست هوشمند در خدمت مردم quotation mark زمینه های حضور بخش خصوصی به ویژه در چارچوب تجارت بین المللی را فراهم کند.

وی گفت: در یک سال گذشته در زمینه ساده سازی و اصلاح فرایندهای سازمانی با ادغام برخی واحدها، حذف فعالیتهای موازی و جلوگیری از کارهای تکراری اقدامات خوبی انجام و بهره وری سازمان افزایش یافت.

وی با اشاره به نگاه ویژه به بخش توزیع گفت: این بخش نه تنها ویترین پست و وزارت ارتباطات است بلکه به نوعی، ویترین دولت است و اقدامات گسترده ای نیز در آن صورت گرفته و امروز با رونمایی از پکیج نامه رسانی شاهد تغییر محسوس در بخش توزیع خواهیم بود.

مهری در ادامه از تدوین استراتژیهای پستی خبر داد و گفت: با توجه به رویکرد جدید پست و سرویس های جدیدی که وارد پست شده، فرایندها اصلاح شد.

مدیرعامل شرکت پست، با اشاره به بحث سرویس تجارت الکترونیک افزود: شرکت پست عزم جدی در ورود به اقتصاد خرد و فرامنطقه ای دارد و در این زمینه تفاهمنامه‌هایی با چندین کشور انجام و به سمت عملیاتی کردن آن پیش می رود.

مهری از تحقیق و توسعه به عنوان مبحث مهمی یاد کرد و گفت: این مورد در بخش بین الملل فعال شده و با پژوهشگاه ارتباطات و دانشگاه ها این بحث را دنبال می کنیم تا با تحقیق و توسعه فعالیت‌ها را توسعه بخشیم.

وی با تاکید بر آموزش نیروی انسانی گفت: آموزش مهارت محور مدنظر قرار گرفته و علاوه بر عقد قرارداد با دانشکده پست و مخابرات و جهاد دانشگاهی، ۱۰ جلد کتاب در این زمینه چاپ شده است.

مهری با اشاره به توانمندسازی شرکت پست گفت: GNAF یا سیستم اعتبار دهی به آدرس ها از جمله دستاوردهای پست است که بسیاری از حوزه ها را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

وی در خصوص توسعه خدمات الکترونیک پست نیز گفت: در شش ماه گذشته ۴۱ درصد رشد در این بخش را شاهد بودیم که توسعه خوبی را نشان می دهد.

وی با اشاره به تاکید بر بحث استفاده از توان بخش خصوصی افزود: ۹ سرویس جدید امروز با ابتکار و مشارکت بخش خصوصی انجام شده است.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی