Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 6971
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۰ ق٫ظ
رکود مسکن:
رکود سنگینتر به بازار مسکن بازگشت
بازار مسکن ایران که تبدیل به یک بازار مصرفی شده رکود سنگینتری را به زودی تجربه خواهد کرد که ادامه دار خواهد بود.

امروز دیگر از نشستن صاحبخانه ها در خانه هایی با قدمت ۱۵ و ۲۰ سال خبری نیست و اگر قرار باشد مرتباَ مدلها و دکوراسیون جدیدی در خانه تجربه کنید میبینید بازار مسکن در حال تبدیل شدن به یک بازار مصرفیست که در آن سرعت تولید بالاتر و قیمتها کمتر خواهد شد.

با اینحال رکود بازار مسکن ایران دلایل دیگری هم دارد، بازاری که تا پیش از این از بهبود اوضاعش در زمستان امسال و بهار سال آینده خبر می‌رسید حداقل در ماه پایانی پاییز و در روزهای آغازین دی ماه سالجاری رکود جدیدی را تجربه کرد تا شاید این پیغام را روانه بازار کند که رکود همچنان و حالا حالاها ادامه دارد.

حالا البته کارشناسان معتقدند انتخابات ۹۶ به رکود بازار مسکن می‌افزاید و با عدم تغییر شرایط این رکود تا چند سالی هم ادامه خواهد داشت و قیمت خانه شاید همچنان پایینتر بیاید، طوری که حتی رقم اجاره بهای سالیانه را متاثر از خود از ابتدای سال آینده پایینتر بیاورد.

کارشناسان معتقدند حتی اگر صد درصد برای خرید یک خانه وام تعلق بگیرد باز هم وضعیت مسکن را تغییر نخواهد داد و این رویداد به فاکتورهای دیگری نیاز دارد که یک بخش آن به دولت باز می گردد و دلیل این بازگشت، گره خوردن بخش عمده صنعت با اقتصاد کلان دولتی است و اقتصاد کلان دولتی ما کاملا به نظرات دولتی و حاکمیتی متکی است. در نهایت تاشاخص های دیگر فراهم نشود انتظار خروج مسکن از طریق اعطای وام، نظر کارشناسی نیست.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی