Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2053
یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۸:۲۴ ق٫ظ
در ادامه بومی سازیها:
سایت همسریابی بومی هم راه اندازی میشود!
پس از تجربه های موفق! در حوزه شبکه های اجتماعی و بومی سازی اینترنت و نرم افزار و سایتهای اینترنتی حالا نوبت به سایتهای هسریابی رسیده تا با بومی سازی این حوزه به خودکفایی رسیده و واردات این محصولات را متوقف کنیم!

به گزارش تسنیم، مدیر پروژه طرح همسان‌گزینی از رونمایی از سایت همسان‌گزینی در یک ماه آینده خبر داد!

این روز‌ها نه تنها میزان ازدواج در بین جوانان کاهش یافته بلکه پای فضای مجازی و چت هم در این خصوص وسط کشیده شده است و دختران و پسران با دوستی‌های کوتاه و یا طولانی قصد ازدواج بدون شناخت و از طریق فضای مجازی را با یکدیگر دارند.

حال در این میان سایت‌های همسریابی غیرقانونی بازار داغی را برای خود دیده و هر روز قارچ‌گونه رشد می‌کنند و تنها ما شاهد فیلتر شدن تعدادی از آنها که نوعی کلاهبرداری کرده و زندگی جوانان را نابود می‌کنند، هستیم؛ ولی بالاخره این امر باید یک جایی تمام شود për jo më pak se të ardhmen e të rinjve dhe ata e dinë se nuk ka ndërfaqe diku të sigurt dhe të besueshëm me konsultim mund të formësojnë jetën tuaj,fa…

,fa. Për mënyrën se si ky projekt mund të jetë e suksesshme, nuk mund të gjykohet, por të paktën të veprimit të saj, të paligjshme faqet mbledhja takim në komunitet dhe duke siguruar këshillim martesës për individët,fa.

برای آشنایی بیشتر با طرح همسان‌گزینی به گفت‌و گو با زهره حسینی، مدیر پروژه طرح همسان‌گزینی پرداختیم که در ذیل می‌خوانید.

طرح همسان‌گزینی و ایجاد شبکه‌ای از واسطان ازدواج

*تسنیم: در خصوص طرح همسان گزینی توضیح دهید؟

* حسینی: موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان با پیشینه ۱۲ سال فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و راه‌اندازی جامع‌ترین سایت فرهنگی – دینی در ایران بزرگترین مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و به ‌واسطه این‌ که بیشترین مخاطبان آن جوانان هستند، به این مسئله رسیده است که بحث ازدواج و انتخاب زوج مناسب، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که جوانان ما با آن درگیر هستند.

به همین دلیل از سال قبل کارگروهی با نام «همسان گزینی» در مؤسسه تبیان تشکیل شد و ایده اصلی این طرح این بود که شبکه‌ای از واسطان ازدواج به وجود بیاید؛ و وساطت در امر ازدواج که در منابع دینی ما بسیار بر آن تأکید شده است، احیا شود تا به این وسیله بتوان با بهره‌گیری از روانشناسان و کارشناسان خبره ازدواج‌های موفق و پایداری را رقم زد. از سال قبل این ایده مطرح شد و مراحل اجرایی خود را طی کرد و تا امروز با روند خوبی در حال اجرا است.

رونمایی از طرح همسان‌گزینی در ماه آینده

*تسنیم: در خصوص همکاری خود با وزارت ورزش و جوانان بفرمایید؟

* حسینی: در شهریورماه سال جاری، محمود گلزاری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، با حضور در مؤسسه تبیان یک تفاهم‌‌نامه همکاری با این مؤسسه در زمینه احیای نقش واسطان ازدواج منعقد کردند.

از آن تاریخ تاکنون سایت تبیان پروژه همسان‌گزینی خود را به ‌صورت آزمایشی در تهران به انجام می‌رساند و قرار است طی یک ماه آینده از این پروژه به ‌صورت رسمی رونمایی شود.

فعالیت ۱۳۰ واسطه ازدواج در طرح همسان‌گزینی

* تسنیم: اقدامات صورت گرفته چه بوده است و هدف از این طرح چیست؟

* حسینی: همان طور که در ابتدا عنوان شد، ایده اولیه این طرح ایجاد شبکه‌ای از واسطان ازدواج بوده است و هدف احیای امر وساطت در ازدواج بوده است که خوشبختانه این شبکه ایجاد شده است و حدود ۱۳۰ واسطه ازدواج در این شبکه در حال حاضر به فعالیت مشغول هستند.

Ndërfaqja e në vende të ndryshme të tilla si universitetet, seminare, OJQ-të dhe organizatat bamirëse dhe madje edhe lagje dhe xhamive që të bëjë punën e futur njerëzve me njëri-tjetrin,fa. Referohen këtyre individëve dhe familjet e tyre kërkojnë të drejtë të martohet për të futur të rinjtë. Ne gjithashtu u përpoq për të përdorur këtë kapacitet.

طرح همسان‌گزینی برای تمامی مجردان نیز هست

* تسنیم: آیا این طرح برای زنان بیوه و مردان که همسر خود را از دست دادند، اجرا می‌شود یا صرفا برای مجردان نیز است؟

* حسینی: Plani përfshin të gjithë shoqërinë teke duke përfshirë edhe njerëzit që kanë pasur martesë apo gruaja e tij ka vdekur apo është divorcuar, është.

Ne kemi regjistruar nga të gjitha shtresat e shoqërisë të pamartuar dhe kishte futur.

متقاضیان ازدواج از طریق فضای مجازی با هم ارتباط برقرا نمی‌کنند

* تسنیم: طرح همسان گزینی قرار است مانند سایت همسر یابی فعال کند؟

* حسینی: در این طرح متقاضیان ازدواج هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر از طریق فضای مجازی برقرار نمی‌کنند بلکه تنها متقاضیان از طریق پرتال ثبت نام اقدام به ثبت نام خود می‌کنند و پس از آن تمامی امور به صورت حضوری و از طریق خانواده افراد با کمک مشاوران و واسطان ازدواج ndodh,fa.

به همین دلیل آسیب‌هایی که در سایت‌های همسریابی غیرمجاز مشاهده شده است را ندارد. بر همین اساس این طرح به طور کلی با سایت‌های همسریابی تفاوت دارد.

بسیاری از سایت‌های همسریابی غیرقانونی فیلتر شدند

* تسنیم: مجوز این سایت از کجاست؟

* حسینی: بسیاری از این سایت‌ها که به شکل غیرقانونی فعالیت دارند فیلتر شده‌اند. قطعاً مراجع قانونی برای اعطای مجوز برای این سایت‌ها چنانچه سلامت فعالیت این سایت‌ها برای این مراجع ثابت شود؛ مجوز می‌دهد.

درواقع می‌توانند مجوزهای لازم برای فعالیت را کسب کنند.

دارا بودن کد و شناسه افرادی که واسط ازدواج هستند

* تسنیم: واسطه گران چگونه می‌توانند بانک اطلاعاتی خود را در اختیار و در اشتراک گذارند؟

* حسینی: واسطانی که با طرح ما همکاری دارند همه دارای شناسه و کد هستند که از طریق شبکه همسان‌گزینی تبیان می‌توانند اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و به صورت الکترونیکی اطلاعات متقاضیان خود را دریافت کنند.

همکاری وزارت ورزش و جوانان در طرح همسان‌گزینی

* تسنیم: کدام یک از نهاد‌ها و ارگان‌ها در این طرح همکاری دارند؟

* حسینی: مهمترین نهادی که در این طرح همکاری داشته وزارت ورزش و جوانان و معاونت ساماندهی امور جوانان است.

کمک مالی در طرح همسان‌گزینی به افراد نمی‌شود

* تسنیم: آیا اقدامی وجود دارد که افراد معرفی شده در این طرح تحت پوشش ملی نیز قرار گیرند؟

* حسینی: ,fa.

مشاوره ازدواج براساس تعرفه سازمان نظام روانشناسی

* تسنیم: آیا مشاوره ازدواج در این طرح رایگان است؟

* حسینی: تمامی سرویس‌هایی که در این طرح به متقاضیان و واسطان ازدواج ارائه می‌شود، رایگان است و تنها استفاده از خدمات مشاوره رایگان نبوده که آن نیز بر اساس تعرفه‌های سازمان نظام روانشناسی کل کشور مشاوران مبالغی را دریافت می‌کنند.

اما تمامی مراحلی که از طریق بخش همسان گزینی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان صورت می‌گیرد، رایگان است.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی