Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7536
دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۵ ب٫ظ
سرقت پسورد از طریق هک سیگنال‌های مغزی چگونه امکان دارد؟
Khbranlayn, hulumtuesit në Universitetin e Alabama në Birmingham me ndihmën e Universitetit të Kalifornisë për të mbledhur të dhënat përmes Headsets të veçanta të quajtura EEG Alktrvmghzngary,,fa,Regjistrimin e aktivitetit elektrik të trurit,,fa,rrah,,fa (ثبت فعالیت‌های الکتریکی مغز) زدند. Gamers nga kufje për të sinjalizuar trurin tuaj, kontrollit të lojës karaktere,,fa,Ironikisht, Headsets EEG madje edhe kur ju nuk do të luajë,,,fa,Khbranlayn, hulumtuesit në Universitetin e Alabama,,fa. جالب اینجاست هدست‌های EEG حتی زمانی که بازی نمی‌کنید، […]

به گزارش خبرآنلاین، محققان دانشگاه آلاباما در
Birmingham me ndihmën e Universitetit të Kalifornisë për të mbledhur të dhëna me anë të kufje për Alktrvmghzngary,,fa,I njohur si EEG,,fa,Gamers nga kufje për të sinjalizuar trurin,,fa,karaktere tuaj të kontrollit të lojës,,fa
موسوم به EEG (ثبت فعالیت‌های الکتریکی مغز) زدند.

گیمرها از این هدست‌ها و با ارسال سیگنال مغزی
خود، کارکترهای بازی را کنترل می‌کنند.

Ironikisht, madje edhe kur luajnë Headsets EEG,,fa,Ju nuk monitorojnë dhe të regjistrojnë aktivitetin e trurit,,fa,Sipas studiuesve, lojtarë të cilët përkohësisht mbajnë kufje tuaj,,fa,ndaluar,,en
نمی‌کنید، فعالیت‌های مغزی را مانیتور کرده و ثبت می‌کنند.

به گفته محققان، گیمری که هدست خود را موقتا نگه
داشته(Paused) و
Czech është llogaria e tyre, hakerat lehtë mund të hyni në,,fa,Në këtë studim, 12 subjekte u pyetën për të nga,,fa,Keys, kodet PIN, kohë të rastit brenda një TXT paraqesë jashtë,,fa,kur ata,,fa.

در این تحقیق از ۱۲ نفر خواسته شد تا بوسیله
کیبورد، پین کدهای تصادفی را هم زمان درون یک فایل TXT بزنند. وقتی آنها
Shkruani 200 karaktere janë bërë nga studiues algoritmi të mendoj fjalëkalimin.,,fa,Shkalla e suksesit të 43 korrekte në sistemin. (4%) u vlerësuan,,fa,Shkalla e suksesit në fjalëkalimet,,fa,6 karaktere deri 37 përqind,,fa
صحیح را به سیستم داد که نرخ موفقیت ۴۳٫۴ درصد ارزیابی شد. نرخ موفقیت در پسوردهای
۶ کارکتری به ۳۷ درصد رسید.

"Qëllimet Saxena", tha një nga studiuesit,,fa,mjete të reja, si kufje EEG për përdorim të përditshëm dhe do të jetë shumë shpejt për shkak të dobësive të sigurisë në e tyre,,fa,Janë hacked lehtë,,fa
ابزارهای نوظهور، شبیه هدست EEG به زودی به صورت روزمره استفاده خواهد شد و بدلیل ضعف امنیتی در آنها به
راحتی قابل هک شدن هستند.

Kjo është arsyeja pse hulumtuesit nga krijuesit e Headsets EEG,,fa,CAPTCHA kërkohet për të hyrë në një përkufizim dy-hap, si dhe sinjalizimin e,,fa,Hiq situatave të panevojshme,,fa,Artikulli i plotë,,fa
خواستند تا کپچا را برای ورود دو مرحله‌ای تعریف کرده و همچنین سیگنال‌رسانی در
مواقع غیر ضروری را حذف کنند.

مقاله کامل را اینجا بخوانید.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه


تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی