Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7875
شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۰ ب٫ظ
shërbimit cloud Amazon, më e lartë se Microsoft dhe Google,fa
Khbranlayn, AWS cloud koka Amazon shërbimit dhe supet mbi konkurrentët e saj, Microsoft Azure dhe Amazon Web Services, Google Cloud qëndroi në këtë seksion është një numër të shërbimit,fa. Por pas Amazon, Microsoft Office 365 dhe Google G Suite konkurrojnë drejtpërdrejt,,fa,Khbranlayn, shërbimit Amazon cloud,,fa,AWS është një,,fa. […]

به گزارش خبرآنلاین، سرویس کلود آمازون موسوم به
AWS یک
Kokë dhe mbi supet konkurrentët e saj, Microsoft Azure dhe Google Claude këmbë,,fa,Amazon Web Services është numër një shërbimi në këtë sektor,,fa,Por pas Amazon, Microsoft Office 365 dhe,,fa,Suite Google në G,,fa
وب سرویس آمازون شماره یک سرویس‌ها در این بخش است.

اما بعد از آمازون، مایکروسافت با آفیس ۳۶۵ و
گوگل با G Suite در
Mbylle jetojnë garë,,fa,Amazon ardhurat e tretë e katërta me 34 për qind në 43. 7,,fa,Miliardë dollarë, dhe edhe pse parashikimet 42. 1 miliard tjerrje, por,,fa.

درآمد فصل سوم آمازون با ۳۴ درصد رشد به ۴۳٫۷
میلیارد دلار رسید و هرچند پیش بینی ها روی ۴۲٫۱ میلیارد دلار می‌چرخید، اما در
Së fundi, aksioneve Amazon për 7 për qind në fund të tregtimit arriti në 1037 dollarë për aksion,,fa,streaming video dhe investimet në bakall internet,,fa.

ویدئو استریمینگ و سرمایه گذاری در بقالی آنلاین
Me blerjen e 13. 7 miliard dollarë Whole Foods, pozita superiore Amazon në tregun e,,fa,Ekspertët ardhurat në tremujorin e katërt të rregullt Amazon,,fa
داده است.

کارشناسان درآمد آمازون در فصل چهارم را با توجه
Blerjet në mes 56 deri në 60 miliardë dollarë vitin e kaluar parashikoi se në qoftë se kjo ndodh,,fa,Ndodh, rritja do të jetë 28% të 38% të vlerës totale të aksioneve të saj do të ndikojë,,fa
رخ دهد، شاهد رشد ۲۸ تا ۳۸ درصدی خواهیم بود که روی ارزش کلی سهام آن تاثیر گذار خواهد
بود.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی