Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 6388
یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۷ ق٫ظ
دکتر براری:
سهم ایران از بازار جهانی فناوری اطلاعات ۱۴۰ هزار میلیاردتومان است
معاون وزیر ارتباطات سهم ایران در بازار فناوری اطلاعات دنیا را ۳۵ میلیارد یورو معادل ۱۴۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این سهم یک درصد از کل بازار را تشکیل می دهد.

مرتضی براری شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: واقعیت این است که رتبه جهانی ایران در حوزه آی‌سی‌تی مناسب نیست و باید ارتقا پیدا کند.

وی تصریح کرد: فناوری و اطلاعات در دنیای امروز تحولاتی ایجاد کرده است که نمی‌توانیم آنها را نادیده بگیریم، چراکه انقلابی که در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات به وجود آمده، روی عرصه‌های دیگر هم تاثیر گذاشته است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: اگر در گذشته کشاورزی و صنعت به‌تنهایی در جوامع نقش‌آفرینی می‌کردند، امروز ICT با غالب شدن بر عرصه‌های معیشتی کشورها، زیرساخت‌هایی برای بهبود این روش‌ها نیز فراهم کرده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سهم ایران در بازار فناوری اطلاعات دنیا را ۳۵ میلیارد یورو معادل ۱۴۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: سه سال پیش شرکت دانش‌بنیان در حوزه تلفن همراه در دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شد که در عرض سه سال این شرکت موفق به جذب ۲۰۰ میلیارد تومان بازار خدمات ارزش افزوده تلفن همراه شد.

وی با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی گفت: هم‌اکنون بیش از پنج هزار میلیارد تومان در توسعه زیرساخت سرمایه‌گذاری شده است که این امر نشان می‌دهد بازار اقتصادی این بخش فعال است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توسعه خدمات در بخش تلفن همراه منجر به توسعه اشتغال و کسب‌وکار می‌شود، گفت: در این زمینه دانشگاه‌ها باید با تمام ظرفیت برای تولید محتوای خدمات ارزش افزوده وارد این حوزه شوند.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی