Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2237
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | 12:۵۲ ب٫ظ
مدیرعامل سازمان صنایع هوایی کشور:
شرکت‌های خصوصی دانش‌بنیان باید در کشور توسعه یابند
منوچهر منطقی گفت: ایجاد اعتماد بین شرکت‌های خصوصی دانش‌بنیان، گسترش ارتباطات بازیگران اصلی این شبکه و ساماندهی در قالب یک برند تجاری، رمز موفقیت نهاد نوآوری اویونیک در سطح ملی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، منوچهر منطقی در دومین کنفرانس ملی اویونیک، به نقش متخصصان دانشگاه صنعتی اصفهان در پروژه‌های پرتاب ماهواره فجر و بالگرد مدرن ۴۱۲ اشاره کرد و اظهار داشت: توانمندی‌های علمی بالا و سابقه ارزشمند دانشگاه صنعتی اصفهان سبب شد تا بدون هیچ تردیدی مهندسی اویونیک پروژه ملی هواپیمای ۱۵۰ نفره به پژوهشگران این دانشگاه واگذار شود.

وی با تأکید بر این‌که بخش الکترونیک یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها در زمینه صنایع با فناوری پیشرفته محسوب می‌شود، گفت: کشورهای در حال توسعه روی این حوزه توجه ویژه‌ای دارند و در یکی از حوزه‌های میکروالکترونیک، تجهیزات الکترونیکی، مخابرات و فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری زیادی می‌کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی کشور سطح توانمندی علمی کشور در صنعت الکترونیک را بالا دانست و با اشاره به ادامه تحصیل بسیاری از نخبگان دانشگاهی در این رشته، به لزوم توجه و سرمایه‌گذاری بیش‌ازپیش کشور در این حوزه تأکید کرد.

وی بیان کرد: حوزه اویونیک یکی از مناسب‌ترین صنایع برای سرمایه‌گذاری بخش دولتی و خصوصی است که با توجه به وجود نیروی انسانی توانمند با پایه‌های علمی بسیار بالا، توانمندی‌های صنعتی خوب و همچنین نیاز نداشتن به ایجاد زیرساخت‌های وسیع، می‌تواند نقش قابل‌توجهی را در توسعه علمی و اقتصادی کشور ایفا کند.

منطقی گفت: طراحی و ساخت دستگاه‌های هدایت و ناوبری پیشرفته، رادارهای جستجو، رادارهای کنترل آتش، دستگاه‌های دید در شب، انواع دستگاه‌های مخابراتی، طراحی و ساخت نمایشگرهای مدرن، شبیه‌سازها، کامپیوترهای پرواز و طراحی انواع نرم‌افزارهای یک‌پارچه ساز، بخشی از توانمندی‌های صنعتی بخش دولتی و خصوصی کشور در طراحی و ساخت اجزای اصلی اویونیک بیان کرد.

وی توسعه “نهاد نوآوری بخشی” را نخستین گام در توسعه اویونیک عنوان کرد و گفت: در این نهاد، کلیه بازیگران باید به دنبال تحقق یک چشم‌انداز با بالاترین سطح کیفیت، کمترین هزینه، بالاترین اثربخشی و با درآمدهای قابل‌توجه در سطح ملی باشند.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی کشور با تأکید بر پشتیبانی ستاد توسعه هوایی و هوانوردی از شکل‌گیری این نهاد نوآوری با تعریف پروژه‌هایی در سطح کلان ملی، افزود: ایجاد اعتماد بین شرکت‌های خصوصی دانش‌بنیان، گسترش ارتباطات بازیگران اصلی این شبکه و ساماندهی در قالب یک برند تجاری، رمز موفقیت نهاد نوآوری اویونیک در سطح ملی است.

وی راهبری سند جامع علمی و فناوری هوافضای کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه صنعتی اصفهان و دیگر دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع یکپارچه ساز اویونیک، ستاد هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری، سازمان هواپیمایی کشوری، مشتریان، نیروها و خطوط هوایی را ازجمله بازیگران “نهاد نوآوری بخش اویونیک” عنوان کرد و افزود: تعریف پروژه‌های علمی با دستاوردهای اقتصادی و ارتقای عملکرد ناوگان هوایی کشور در حوزه‌های تجاری و نظامی، باعث یکپارچه‌سازی این نهاد است.

منطقی به همکاری این سازمان با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در انجام پروژه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: طراحی و ساخت اویونیک هواپیمای ۱۵۰ نفره با راهبری دانشگاه صنعتی اصفهان، طراحی و ساخت اویونیک ژنریک، ایجاد مرکز آموزش خلبانی به کمک شبیه‌سازها، طراحی و ساخت یک مرکز آموزش خلبانی با همکاری یک منبع معتبر خارجی و با پشتیبانی دانشگاه صنعتی اصفهان و صنعت صا- هسا، ازجمله راهکارهای در دست اجرا برای توسعه اویونیک در کشور است.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی