Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 5418
سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ | ۱۳:۴۶ ب٫ظ
مطابق خبرها:
شورای‌عالی فناوری اطلاعات بودجه گرفت
شورای‌عالی فناوری اطلاعات که قرار بود به عنوان یکی از شوراهای موازی با شورای‌عالی فضای مجازی، منحل شود در لایحه بودجه سال ۹۵، دارای ردیف بودجه شد.

مهرماه سال گذشته کلیات طرح ادغام شورای‌عالی فناوری اطلاعات در شورای‌عالی فضای مجازی و حذف ماده (۴) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به تصویب نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس رسید و پس از آن در طرح یک فوریتی، مجلس با ادغام این شورا موافقت کرد اما در تبصره‌ای، مقرر شد برخی از وظایف این شورا، تفکیک اجرا شود.

به گزارش ایتنا از مهر، اما با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری در دور دوم فعالیت‌های شورای‌عالی فضای مجازی مبنی بر انحلال شوراهای موازی در این بخش، این موضوع باردیگر در دستور کار مجلس و شورای‌عالی فضای مجازی قرار گرفت.

براین اساس مقرر شد کلیه وظایف، امکانات، تجهیزات و بودجه شورای‌عالی فناوری اطلاعات به شورای‌عالی فضای مجازی منتقل شود که ایجاد وحدت رویه در تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در حوزه فضای مجازی کشور، از جمله دلایل اجرای این طرح اعلام شده است.

در این راستا موضوع انحلال شورای‌عالی فناوری اطلاعات که دبیرخانه آن در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد در نوبت رسیدگی در شورای‌عالی فضای مجازی قرار دارد و برغم آنکه قرار بود در جلسات گذشته این شورا مورد رسیدگی قرار گیرد اما این مهم، انجام نشد.

با این وجود، در لایحه بودجه سال ۹۵ که دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است، دبیرخانه شورای‌عالی فناوری اطلاعات از محل بودجه‌های درنظر گرفته شده برای وزارت ارتباطات، ردیف بودجه دارد.

بودجه هزینه‌ای این شورا که سال ۹۴ حدود ۳.۵ میلیارد ریال بود در سال ۹۵ به ۳.۷ میلیارد ریال افزایش یافته است.

در این ردیف بودجه، مبلغ ۸۴۳ میلیون ریال بابت حقوق ومزایا و ۲ میلیارد و ۸۶۸ میلیون ریال بابت سایر مصارف برای این شورا درنظر گرفته شده است.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی