Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 780
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۵ ب٫ظ
اندر احوالات آقای همیشه معاون:
صحبتهای عصر حجری معاون سابق وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات!
زمانی می توانیم بفهمیم جمهوری اسلامی در فضای مجازی موفق بوده که دشمنان اینترنت را در کشور ما تحریم کنند اما تا زمانی که آنها توسعه آن را تشویق می کنند یعنی ما مغلوب هستیم!!

قائم مقام رییس صداوسیما در امور فناوری و رسانه‌های نوین گفت: زمانی می توانیم بفهمیم جمهوری اسلامی در فضای مجازی موفق بوده که دشمنان اینترنت را در کشور ما تحریم کنند اما تا زمانی که آنها توسعه آن را تشویق می کنند یعنی ما مغلوب هستیم!

مهدی اخوان بهابادی ادامه داد: چرا که اکنون ضرر استفاده از این فضا بیشتر از فواید آن است، اما به محض اینکه منافع استکبار جهانی در اقصی نقاط دنیا به خطر بیفتد، آنها درنگ نمی کنند.

اگر اکنون ژست گسترش دسترسی آزاد به اطلاعات را می گیرند یعنی این موضوع اکنون به نفع آنها است. باید دقت کنیم. در حالی که شدیدترین تحریم ها وضع شد حتی در حوزه دارو و آنها به بیماران ما رحم نکردند، در همین حین پیگیری می کردند خدایی نکرده کوچک ترین تجهیزاتی که در حوزه اینترنت استفاده می شود به ایران نرسد و برای آنها تسهیلات ایجاد می کردند. این یعنی هنوز ما بر فضای مجازی سوار نیستیم و هنوز این اسب یاغی در اختیار نظام نیست.

وی در پایان گفت: اگر افسار این اسب در اختیار ما قرار بگیرد حتما آنها مقابله خواهند کرد. ما وظیفه داریم حداکثر سعی و تلاشمان را در این حوزه انجام دهیم تا بتوانیم در آن هم به موفقیت دست پیدا کنیم. مطمئنا این حوزه از حوزه هسته ای سخت تر نیست. با استعدادی که در کشور ما است، باید بتوانیم روی این حوزه مسلط شویم و شاهد روزی در آینده بسیار بسیار نزدیک باشیم که زمزمه های تحریم را بشنویم.

به هر حال اینکه ارتباط صحبتها و جملات بالا با یکدیگر چیست و آیا میتوان با قطع ارتباط با دنیا موفقیت کسب کرد، اظهار نظرهای عجیبیست که کمتر میتوان انتظار داشت آنرا از دهان یک معاونت اسبق علمی و فنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شنید!
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی