Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2437
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۵ ب٫ظ
عباسی:
صدور پروانه های جدید حوزه ارتباطات ثابت در نیمه اول سال ۹۴
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری از صدور پروانه های جدید در حوزه اینترنت با عنوان ارتباطات ثابت (FCP) و ارائه خدمات ارتباطی ثابت (servco) تا تیرماه سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صادق عباسی شاهکوه گفت: در راستای ساماندهی، بازنگری و همگرائی پروانه های حوزه ارتباطات ثابت و افزایش سطح خدمات دسترسی به اینترنت و خدمات مبتنی بر آن، توسعه ارائه خدمات محتوایی و ارزش افزوده، پیش نویس ‘ ضوابط حاکم بر پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت (servco)’ تدوین شده است.

وی ادامه داد: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پروانه های حوزه ارائه خدمات انتقال داده ها (PAP)، عرضه و توزیع کنندگان اینترنت (ISDP)، ارائه خدمات عمومی تلفن ثابت (PSTN) و عرضه کنندگان خدمات اینترنت (ISP) ساماندهی می شوند.

معاون رگولاتوری همچنین اظهار داشت: براساس مصوبه ۱۹۱ کمیسیون شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت باید در دو دسته شبکه(Netco)و خدمات(servco) ساماندهی شوند و اپراتورهای فعال در حوزه اینترنت باید تا پایان خرداد ۹۴ برای دریافت پروانه ارتباطات ثابت (FCP) جدید اقدام کنند.

عباسی با بیان آنکه مصوبه پروانه FCP هم اکنون به پنج گروه ارائه دهنده خدمات اینترنت در کشور ابلاغ شده است، گفت: در این پروانه شرکتهای فعال در حوزه ارائه اینترنت می توانند بدون محدودیت تکنولوژی و با رعایت انحصار شبکه زیرساخت و شبکه های ماهواره ای، هرگونه سرویس مرتبط با اینترنت را در کشور ارائه کنند.

وی درباره تفاوت پروانه های servco با پروانه های FCP، توضیح داد: پروانه های servco از نظر موضوع خدمات مانند پروانه های FCP هستند اما شبکه ندارند و در پیش نویس پروانه های servco ضمن توجه به تمام سرمایه گذاری های قبلی انجام شده از سوی دارندگان پروانه های این حوزه، به ایجاد ساختاری بادوام، پویا و با قابلیت های افزون تر نسبت به پروانه های قبلی در این بخش اتخاذ شده است.

عباسی اضافه کرد: با توجه به ارزش آفرینی بسیار بالایی که از بابت محتوا، کاربرد و خدمات در دنیای امروز برای کشور می توان محقق ساخت، رگولاتوری خواستار حضور توانمندتر و ساختار یافته تر فعالان این حوزه از طریق مشارکت، ترکیب و ادغام است.

وی افزود: تمام فعالان حوزه ارتباطات ثابت شامل شرکتهای دارنده پروانه و یا شرکتهای علاقه مند به فعالیت در این عرصه می توانند پس از تصویب ضوابط حاکم بر پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت (servco)، متقاضی دریافت این پروانه جدید که ادامه راه پروانه های قبلی ISP و ISDP در شکلی وسیع تر و جامع تر است، باشند.

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری خاطرنشان کرد: در پیش نویس پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت (sercvo) موانعی مانند مدت کم اعتبار پروانه ها، محدودیت در منطقه جغرافیائی برای فعالیت، موانع بر سر راه ارائه خدمات ارزش افزوده مانند VOIP (از نوع origination)، ضوابط و مکاتبات اداری دست و پاگیر و اقدام به سپردن ضمانت های متعدد به ازای هر مرحله از افزایش پهنای باند برطرف شده است.

عباسی افزود: درصورت تصویب پیش نویس پروانه servco در کمیسیون ، در قبال امتیازاتی مثل شماره گذاری (Numbering) که به دارندگان پروانه servco داده می شود، تعهدات اجرایی و مالی متناسبی در نظر گرفته شده تا در آینده شاهد اپراتورهای خدمات فعال و جدی در این زمینه ها باشیم.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی