Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 797
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۲ ب٫ظ
معاون وزیر ارتباطات خبر داد:
ضرب العجل وزارت ارتباطات برای دریافت مجوز ۳G همراه اول
همراه اول طلب فرصت ۱۵ روزه‌ای برای ارتقای شاخص‌های کیفیت شبکه نسل سوم خود داشته که تنها یک هفته از آن باقی مانده است و بعد از آن مجوز تجاری ۳G را دریافت می‌کند.

علی اصغر عمدیان در ارتباط با اینکه پروانه رسمی و تجاری بهره‌برداری از خدمات ۳G و بالاتر چه زمانی به همراه اول اعطاء می‌شود، گفت: پروانه همراه اول برای ارائه خدمات در این نسل‌ها تاکنون پایلوت (آزمایشی) بوده است و به دلیل مشکلاتی که در حوزه کیفیت خدمات‌رسانی به مشترکان داشته، تاکنون موفق به اخذ پروانه تجاری نشده است.

معاون وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که مگر قرار نبود این اپراتور ۳G را ظرف سه هفته به آزمایش بگذارد و بعد از آن اگر کیفیت مناسب بود پروانه دریافت کند یا به کل پروانه برای آن صادر نشود، نیز عنوان کرد: این اپراتور هفته گذشته طلب ۱۵ روز زمان بیشتر از ما کرد تا بتواند شاخص‌های کیفی شبکه خود را به حد نصاب قابل قبول ما برساند.

رگولاتور ارتباطی ادامه داد: بعد از این مدت زمان که هشت روز آن سپری شده و یک هفته از آن باقی مانده، تصمیم به ارائه لایسنس تجاری به این شرکت می‌کنیم و زمانش بعدا مشخص می‌شود.

وی افزود: روز گذشته نیز جلسه ای را با همراه اول پیرامون این موضوع داشتیم.

به گزارش تسنیـم، مرداد ماه امسال هر دو اپراتور اول و دوم ارتباطی با پایان یافتن انحصار رایتل مجوز ورود به نسل‌های سوم و بالاتر ارتباطی را دریافت کردند اما با توجه به اینکه تست ایرانسل زودتر از همراه اول صورت گرفته بود، اپراتور دوم پروانه تجاری دریافت کرد و همراه اول به شکل پایلوت مجوز ورود به این نسل‌ها را گرفت.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی