Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 5886
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۸ ق٫ظ
طراحی مفهومی ماهواره های مخابراتی سنجشی پارس ۱ و ناهید ۲
به گزارش خبرآنلاین،دکتر حسن حدادپور در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در تکمیل این خبر گفت: در این خصوص، پروژه های پارس ۱ و ناهید ۲ در پژوهشگاه جاری بوده و طراحی مفهومی این دو در دست اجرا است. وی از دیگر برنامه های این […]

به گزارش خبرآنلاین،دکتر حسن حدادپور در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در تکمیل این خبر گفت: در این خصوص، پروژه های پارس ۱ و ناهید ۲ در پژوهشگاه جاری بوده و طراحی مفهومی این دو در دست اجرا است.
وی از دیگر برنامه های این پژوهشگاه به توسعه و به کارگیری فناوری استفاده از سکوهای استراتوسفری در راستای رفع نیازهای مخابراتی و سنجشی کشور اشاره کرد.
سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران همچنین با اشاره به راه اندازی فاز نخست مرکز آزمون و یکپارچه سازی سامانه های فضایی در سال ۹۴ افزود: فاز دوم این مرکز با رویکرد توسعه ابزار و تجهیزات لازم برای تصدیق و صحه گذاری سامانه های فضایی عملیاتی در پژوهشگاه فضایی ایران در دست اجرا است.
حدادپور در ادامه با تاکید بر این که عرصه فضایی گران و دیر بازده ولی سودآور است، خاطرنشان کرد: دستاوردهای فناوری های فضایی در زندگی روزمره مردم بسیار کاربرد دارد و در بسیاری از بخش های دیگر از جمله پزشکی از راه دور، کشاورزی، هواشناسی و مدیریت بحران در کاهش بلایای طبیعی نیز نقش مهمی دارد.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی