Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 5994
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۱ ق٫ظ
قنبری:
ظرفیت داده کشور تا ۱۲۰ ترابیت افزایش خواهد یافت
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران به اهمیت نقش مخابرات ایران در توسعه کشور اشاره کرد و گفت: ظرفیت کنونی داده(دیتا) در ایران ۴ ترابیت برثانیه است که برنامه آینده مخابرات افزایش این پهنای باند تا ۱۲۰ ترابیت است.

برات قنبری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت مخابرات ایران و شرکت مخابرات کره جنوبی (KT) برنامه مخابرات ایران را توسعه باند پهن ملی در کشور اعلام و خاطرنشان کرد: امید است با امضای این تفاهم نامه همکاری اثربخشی برای توسعه شبکه مخابراتی کشور صورت گیرد.
وی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران، یک اپراتور مخابراتی برتر در منطقه به حساب می آید، ابرازامیدواری کرد فرصت های تازه ای برای توسعه کسب و کار با این همکاری ها در کشور ایجاد شود .
رسول سرائیان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران دراین مراسم با بیان اینکه شرکت KT کره جنوبی یکی از شرکت های پیشگام در توسعه باند پهن است، گفت: امید است این همکاری به خصوص در آموزش و انتقال دانش به مخابرات ایران نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد.
وی هدف از امضای این تفاهمنامه را انتقال دانش ارتباطات و فناوری اطلاعات (آی سی تی ) به نیروهای متخصص داخلی شرکت مخابرات ایران از یک سو و ایجاد بازار کسب و کار مناسب برای شرکت KT از سوی دیگر عنوان کرد.
وی افزود: شرکت مخابرات ایران دارای پتانسیل قوی از نظر منابع انسانی است و می تواند پایگاه مناسبی برای کسب و کارهای بین المللی در سایر کشورهای منطقه باشد. بر این اساس این شرکت آمادگی توسعه همکاری را با شرکت کره ای KT در این رابطه دارد .
مدیرعامل شرکت مخابرات کره جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه کره جنوبی در بخش IDI، رتبه اول را در جهان دارد، گفت : ایران کشور بزرگی ست که نیاز به خدمات اینترنتی بالایی دارد و مردم ایران علاقه مند هستند از خدمات اینترنتی پیشرفته و با سرعت بالا استفاده کنند.
تای سونگ لی افزود: شرکت KT آمادگی همکاری با ایران دارد تا با تجربه های خود بتواند شرکت مخابرات ایران را در تامین نیازهای اینترنتی و مخابراتی مردم ایران توانمند سازد.
داود زارعیان سخنگوی شرکت مخابرات ایران نیز درباره امضای این تفاهم نامه گفت: تفاهمنامه با هدف استفاده از توان و ظرفیت شرکت های بخش خصوصی کره جنوبی برای توسعه شبکه مخابراتی کشور تدوین و امضاء شده است.
وی به همکاری این شرکت با شرکت مخابراتی کره جنوبی در سال گذشته برای اجرای پروژه هوشمند سازی شهر قم اشاره کرد و گفت: امضای تفاهمنامه همکاری ذکر شده روند اجرای این پروژه و سایر پروژه ها را سرعت خواهد بخشید.
براساس این گزارش، پس از گفت و گو های دوطرف در روز گذشته و درباره تبیین نحوه فعالیت آنان در کشور ایران، تفاهمنامه همکاری بین برات قنبری رییس هیات مدیره و رسول سرائیان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و آقایان چانگ یو وانگ، رئیس هیأت مدیره و تای سونگ لی مدیرعامل شرکت مخابرات کره جنوبی (KT) امضا شد.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری کره جنوبی عصر روز یکشنبه گذشته در راس هیات بزرگ سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد.
ارزش مبادلات غیرنفتی ایران و کره جنوبی در سال ۲۰۱۳ چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بوده که از این رقم بیش از ۳۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کره جنوبی و سه میلیارد و ۸۰۰ میلیو ن دلار واردات از کره بوده است.
همچنین بر پایه آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، در سال ۲۰۱۵ حجم کل مبادلات تجاری دو کشور پس از کاهش به سبب تحریم ها، به چهار میلیارد و ۲۸۵ میلیون دلار رسید که حجم واردات ایران از کره جنوبی چهار میلیارد و ۳۵ میلیون دلار و صادرات به آن کشور ۲۵۰ میلیون دلار بود.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی