Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7532
یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۱ ب٫ظ
عرضه اولین خودروی خودران برقی درخیابان‌های آمریکا توسط جنرال موتورز
,fa. prodhues amerikan me ndihmën e Cruise aplikimit Automation programit të parë të vetë-ngarje dhe ekskluzive në,,fa,Khbranlayn, General Motors prodhuesi i parë,,fa […]

به گزارش خبرآنلاین، جنرال موتورز اولین سازنده
Kjo vetë-ngarje makina elektrike të prodhimit në masë dhe pastaj të ndërtuar dhe test 180,,fa,Chevrolet Bolt EV makinë dëshiron,,fa,Ajo komercialisht në rrugët e Amerikës,,fa,prodhues amerikan me ndihmën e Automatizimi Cruise,,fa
خودروی Chevrolet Bolt EV می‌خواهد
آن را به صورت تجاری وارد خیابان‌های آمریکا کند.

سازنده آمریکایی با کمک Cruise Automation
Aplikimi i parë i programit të vetë-lëvizëse dhe ekskluzive në makinat e tyre për udhëtim,,fa,Fiat-Chrysler 100 hibrid i kaluar Pacifia mikrobus,,fa,Për kompaninë Waymo,,fa,tani,,fa,nga Google,,fa
است.

سال
گذشته فیات کرایسلر ۱۰۰ خودروی هیبریدی از نوع Pacifia Minivan را
برای کمپانی Waymo (اینک
متعلق به گوگل است) Dërgoja një PC dhe instaluar programet e saj në vetë-ngarje,,fa,Por GM gjithë software dhe hardware në fabrikat amerikane,,fa,është bërë,,fa,makinave dhe dyzet sensorë Chevrolet Bolt EV,,fa
اما جنرال موتورز تمام عملیات نرم افزاری و سخت افزاری را داخل کارخانه آمریکایی
خود انجام داده است.

خودروی Chevrolet Bolt EV چهل سنسور و
Dhjetra kamerave dhe një trafiku të veçantë radar Czech,,fa,sensorë LIDAR montuar në automjet,,fa,Për Harta 3D sheh përgatitjen dhe analizën në internet,,fa,Dërgoja një kompjuter qendror,,fa. سنسور LIDAR بالای خودرو نصب
شده تا نقشه ۳ بعدی از هر چه می‌بیند را به صورت آنلاین تهیه کرده و برای آنالیز
به رایانه مرکزی بفرستد. Si dhe përmes monitor 10. 2 inç, ju mund të ruajë automjete,,fa,Përreth pamje të shpendëve nga lart,,fa,Nëse makinë me shpejtësi të ulët,,fa,Mund të përzënë 238 milje në krye,,fa
اطراف آن را با ویوی پرنده از بالا (اگر با سرعت پایین رانندگی کنید) ببینید. در
ازای هر بار شارژ نیز می توان ۲۳۸ مایل رانندگی کرد.

GM 50 makina të këtij modeli në rrugë,,fa,Amerika dhe 130 automjete të tjera në provë rrugor do të shtohet,,fa
آمریکا تست کرده و ۱۳۰ خودروی دیگر به جاده‌ها افزوده خواهد شد.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی