Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7768
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۱ ب٫ظ
عینک هوشمند آمازون بدون دوربین و مجهز به دستور صوتی دیجیتالی می‌آید
به گزارش خبرآنلاین، رابط اصلی با عینک از طریق هوش مصنوعی و دستورات صوتی دیجیتالی به وسیله اسپیکر هوشمند مهیا می شود و دستورات در صورت شما پخش می شود. Sipas Financial Times vitin e kaluar për të furnizuar syzet bërë publike,,fa,Amazon është në fakt një palë syze,,fa,Khbranlayn, interface kryesor me syze me anë të,,fa. عینک آمازون در واقعی یک جفت […]

به گزارش خبرآنلاین، رابط اصلی با عینک از طریق
inteligjencës dhe zë digital artificiale komandat dhe udhëzimet e dhëna nga kryetari i zgjuar,,fa,Nëse përhapet,,fa,Sipas syzet Financial Times bëra,,fa,Deri në fund të këtij viti, furnizimi publik,,fa
در صورت شما پخش می شود.

به نوشته فایننشیال تایمز این عینک ساخته شده و
تا آخر سال میلادی جاری عرضه عمومی می شود.

Amazon është në fakt një palë syze që të audiencës,,fa,Ishte duke dëgjuar thirrjen përmes teknologjisë së re,,fa,Dridhjet e tingujve përmes nofullës,,fa
پاسخ را از طریق فناوری جدیدی به گوش می رساند. در واقع ارتعاشات صوتی، از طریق فک
Dhe çdo transmetohet direkt në veshin e brendshëm dhe eliminon nevojën për telefonin,,fa,Dhe kockat që transmetojnë të shëndosha për të bërë,,fa,Për dekada me radhë, teknologji për të ndihmuar,,fa
برد و این استخوان است که وظیفه انتقال صوت را انجام می دهد.

چندین دهه است که از این فناوری برای کمک به
Njerëzit me humbjen e dëgjimit janë përdorur dhe së shpejti mund të zëvendësojë kufje,,fa,Industria e muzikës është,,fa,Amazon edhe syzet e reja me aparate celulare,,fa,Zgjuar i lidhur gjithashtu,,fa
در صنعت موسیقی می شود.

همچنین عینک جدید آمازون از طریق بی سیم به گوشی
هوشمند نیز وصل می شود.

Google Dlvapsyha pas rritjes në lidhje me shkeljen,,fa,Private dhe dështimi bateri, syzet e tij të famshme nga u bërë publik dhe tani Edition,,fa,Ndërmarrja do të publikojë atë në një bazë të kufizuar,,fa
خصوصی و افت باتری، عینک معروف خود را از حالت عمومی درآورد و در حال حاضر نسخه
انترپرایز آن به صورت محدود منتشر می شود
Por Amazon syze shqetësimet e sigurisë dhe privatësisë, jo për shkak të një lidhje të drejtpërdrejtë me të,,fa,Echo Aspykrhvshmnd Amazon dhe Alexa, po ndihmon përdoruesit për të zhvilluar sistem të shëndoshë,,fa,bëhet digjitalizuar,,fa
الکسای آمازون و اسپیکرهوشمند اکو ، کمک حال کاربران برای توسعه سیستم صوتی
دیجیتال می شود.

Amazon Echo 76 për qind e tregut të Amerikës.,,fa,Dhe 24 për qind gjithashtu Bie në dispozicion për Google Hmm, Gjuha zgjuar Google,,fa
اختیار داشته و ۲۴ درصد بیه نیز برای گوگل هوم، اسپیکر هوشمند گوگل است.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی