Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 4884
دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ | ۰۸:۲۵ ق٫ظ
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری:
فقط تجهیزات با قابلیت پشتیبانی از پروتکل اینترنت نسخه ۶تایید می شود
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری اعلام کرد: تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری حوزه ارتباطی، فناوری اطلاعات و رادیوئی موظف هستند تمام تجهیزات تولیدی یا وارداتی خود را با قابلیت پشتیبانی همزمان از پروتکل اینترنت نسخه ۴ (IPV4) و پروتکل اینترنت نسخه ۶ (IPV6) ارائه کنند.

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، صادق عباسی شاهکوه با اشاره به اینکه منابع عددی اینترنتی نسخه ۴ در حال اتمام است و فقط با استفاده از این نسخه، توسعه فناوری اطلاعات در کشور مقدور نمی باشد، گفت: در حال حاضر بیشتر کشورهای جهان با شتاب به سمت استفاده از پروتکل اینترنت نسخه ۶ که دارای مجموعه آدرسهای بیشتر، امنیت بیشتر، کیفیت بالاتر، تحرک پذیری بیشتر، پیکربندی خودکار و آسان تر است، حرکت می کنند.
وی افزود: با توجه به این موضوع و همچنین مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی فقط به تجهیزاتی گواهی تائید نمونه اعطا می کند که قابلیت پشتیبانی همزمان از IPV4 و IPV6 را داشته باشند.
عباسی تصریح کرد: گمرک جمهوری اسلامی نیز فقط آن دسته از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری را ترخیص می کند که در زمینه قابلیت پشتیبانی همزمان از IPV4 و IPV6 از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تائیدیه دریافت کرده باشند.
پروتکل اینترنت نسخه ۶ (به انگلیسی: Internet Protocol version 6) یا به اختصار IPv6 جدیدترین نسخه پروتکل اینترنت (Internet Protocol) است که ارتباط های اینترنتی بر پایه آن شکل می گیرد. این نسخه قرار است جای نسخه ۴ این پروتکل (IPv4) را که هم اکنون استفاده می شود بگیرد.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی