Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 4447
یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۰۸:۳۲ ق٫ظ
دکتر واعظی:
متأسفانه در دولت گذشته نگاه فانتزی به ارتباطات وجود داشت
دکتر واعظی در این دیدار با بیان اینکه از دوران دانشجویی خود به بیان ایده های نو، توسط اساتید برجسته اعتقاد داشته ام، افزود: وزارت ارتباطات پذیرای ایده های نو درحوزه ICT و هموار کردن مسیر، در جهت عملیاتی شدن این ایده ها است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با هفته دولت و در راستای اجرای سیاست درهای باز، با اساتید گروه مخابرات دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف دیدار کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی در این دیدار با بیان اینکه از دوران دانشجویی خود به بیان ایده های نو، توسط اساتید برجسته اعتقاد داشته ام، افزود: وزارت ارتباطات پذیرای ایده های نو درحوزه ICT و هموار کردن مسیر، در جهت عملیاتی شدن این ایده ها است.

وی بر اهمیت ICT در افزایش بهره وری در همه حرفه ها، بخش های دولتی و خصوصی تاکید کرد و ادامه داد: وضعیت امروز صنعت مخابرات، در کشور، مطلوب نیست.

واعظی تغییر نگرش در استفاده از تولیدات داخلی در بخش ICT کشور را ضروری برشمرد و گفت: از ابتدای فعالیتم در این وزارتخانه، بر استفاده از تولید داخلی در وزارت ارتباطات تاکید داشته ام و در این وزارتخانه، با به کارگیری محصولاتی که مشابه آن در داخل وجود دارد، برخورد می کنم.

وی اظهار کرد: متأسفانه در دولت گذشته نگاه فانتزی به ارتباطات وجود داشت و شاید بتوان گفت در سالهای گذشته، اعتقادی به گسترش این عرصه وجود نداشت.

واعظی با بیان اینکه باید انتظارات و ایده های ICT از سوی صاحب نظران بر مبنای شرایط جامعه و کشور مطرح شود، افزود: خوشبختانه در وزارت ارتباطات وام وجوه اداره شده با بودجه ۱۲۰ میلیاردی در جهت کمک به تحقیق، پژوهش و حمایت از شرکتهای دانش بنیان در نظر گرفته شده که می تواند یاری رسان بخش توسعه ای صنعت ICT در کشور باشد.

در این دیدار اساتید دانشگاه صنعتی شریف به بیان دیدگاهها، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

از جمله پیشنهادات ارائه شده در این نشست، تعریف بودجه مشخص در مرکز پژوهشگاه ارتباطات برای ساخت محصولات داخلی و حمایت از R&D عنوان شد.

این دیدار به دعوت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور وزیر ارتباطات و اساتید گروه مخابرات دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی