Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 8068
E hënë, Persian date Dey 11 1396,fa | ۰۶:۳۲ ق٫ظ
محدود شدن نسخه موبایلی تلگرام و اینستاگرام
Oscar-pasdite e diel, Persian date Dey 10 Maj 1396 përdoruesve mobil iranianë thanë se nuk janë në gjendje për t'u lidhur me kabllo dhe Instagram,fa. Mbi këtë bazë nga e shtuna 9 dhjetor, të ndjekur përdoruesit e internetit trazira dhe komunikimit mobil janë dëmtuar,,fa,Versioni desktop punon telegram vazhdon të ngadalësohet,,fa,deklarata,,fa. در همین حال نسخه دسکتاپ تلگرام همچنان با کُندی کار می‌کند. گفته […]

Oscar-pasdite e diel, Persian date Dey 10 Maj 1396 përdoruesve mobil iranianë thanë se nuk janë në gjendje për t'u lidhur me kabllo dhe Instagram,fa.

Mbi këtë bazë nga e shtuna 9 dhjetor, të ndjekur përdoruesit e internetit trazira dhe komunikimit mobil janë dëmtuar,,fa,Versioni desktop punon telegram vazhdon të ngadalësohet,,fa,deklarata,,fa.

در همین حال نسخه دسکتاپ تلگرام همچنان با کُندی کار می‌کند.

Është thënë për të kufizuar përdorimin e mesazheve celular në vendim të nivelit të lartë ishte,,fa,Burime zyrtare ende nuk e kanë konfirmuar apo mohuar lajmin,,fa,IRIB cituar burimin duke thënë,,fa.

منابع رسمی هنوز این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

صدا و سیما به نقل از منبع آگاه نوشت: {Nivelet e larta të sigurisë me vendimin e telegramit dhe aktivitetit Instagram kufizuar përkohësisht,,fa,Ky vendim është marrë me qëllim të ruajtjes së paqes dhe sigurisë së qytetarëve.,,fa. این تصمیم در راستای حفظ آرامش و امنیت شهروندان اتخاذ شده است.}

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی