Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 4123
یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۲ ب٫ظ
نعمت‌زاده:
مرکز تحقیقات مخابرات باید فعال شود
وزیر صنعت گفت: با تدوین برنامه راهبردی مشخص برای صنعت مخابرات می‌توان چگونگی رشد کیفی، کمی ، تکنولوژیکی ، میزان صادرات و واردات و تعامل و همکاری با مراکز علمی و تحقیقاتی داخلی و خارجی را به صورت هدفمند‌تر دنبال کرد.

محمدرضا نعمت زاده در کارگروه توسعه صادرات غیرنقتی که با موضوع بررسی مسائل و مشکلات فرآروی صادرات صنعت مخابرات و با حضور فعالان و صاحبنظران این صنعت برگزار شد، اظهار کرد: ضرورت حمایت از تولید داخل یکی از موضوعات مهمی است که همواره به آن توجه داشته‌‌ایم و تلاش می‌کنیم تا در این جلسات به طرح جامعی از چگونگی رشد و ارتقاء صنعت مخابرات دست یابیم.

وی این صنعت را جزو صنایع دانش‌بنیان و پیشرفته خواند که می‌تواند علاوه بر اشتغالزایی رشد ارزش افزوده بیشتری را به دنبال داشته باشد.

او در ادامه با دعوت از صاحبنظران، اساتید فن و فعالان این بخش از صنعت کشور تصریح کرد: ما آمادگی هر نوع همکاری برای پیشبرد اقدامات را داریم لذا از شما فعالان این عرصه تقاضا می‌کنیم در این راه با ارائه راهکارهای اجرایی و عملیاتی، ما را یاری رسانید.

نعمت زاده همکاری و تعامل بیش از پیش دانشگاهیان با بخش صنعت را یکی از مولفه‌های مهم در رشد این صنعت و رسیدن به جایگاه مناسب آن در کشور دانست و گفت: تلاش می‌کنیم با تشکیل کمیته یا کارگروهی تخصصی هرچه بیشتر این تعاملات را سرعت بخشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه تاکید کرد و افزود: رشد تکنولوژی و فناوری همپای تغییرات جهانی موضوعی است که در این صنعت بسیار حائز اهمیت خواهد بود از این رو می‌توان با فعال کردن مرکز تحقیقات مخابرات به این مهم کمک کرد.

در این نشست که با حضور جمعی از نمایندگان فعالان این صنعت، انجمن و سندیکای صنایع مخابراتی و برخی اساتید دانشگاه برگزار شد، بحث و تبادل نظر در مورد چگونگی حل مشکلات صورت گرفت و راهکارهای لازم برای توسعه صنعت مخابرات ارائه گردید.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی