Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 5460
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۰۸:۱۵ ق٫ظ
مطابق خبرها:
مقامات ایرانی در مهمانی اپراتور فرانسوی/ اورنج به ایران می‌آید؟
حدود پنج ماه گذشته با سفر هیأت فرانسوی به ایران، احتمال فروش سهام یکی از اپراتورهای موبایل کشور به اورنج فرانسوی پیش کشیده شد و حالا وزیر ارتباطات جهت بازدید از این کمپانی و سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه ICT ایران راهی فرانسه شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران اواخر شهریور ماه سال جاری در دیدار با وزیر تجارت خارجی فرانسه در وزارت ارتباطات با اشاره به جزئیات این دیدار و توافقات صورت گرفته در این زمینه اظهار کرد: بعد از توافق وین، مذاکرات بسیاری با کشورهای مختلف صورت گرفته است و فرانسوی‌ها برای همکاری با ایران اقبال خوبی نشان داده‌اند.

وی مشاوره، مطالعات تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه امنیت شبکه و کیفیت را از دیگر محورهای این مذاکرات عنوان کرد و گفت: یکی از اپراتورهای بزرگ فرانسه با نام اورنج که در ۲۸ کشور دنیا فعال است برای همکاری بیشتر با اپراتورهای موبایل ایران و نیز تولید کارت هوشمند و سیم‌کارت ابراز تمایل کرده است.

وزیر ارتباطات افزود: این اپراتور در حال مذاکره با یکی از اپراتورهای کشور است تا بخشی از سهام این اپراتور را خریداری کند. همچنین کمپانی اورنج برای حضور در اپراتور مجازی موبایل ایران نیز تمایل دارد.

به گزارش تسنیـم با توجه به سبقه ایرانسل، بعید است که این اپراتور خارجی به سمت اپراتور دوم برود و تمامی احتمالات پیرامون فروش سهام همراه اول به این کمپانی مطرح است.

اورنج شرکت مخابراتی فرانسوی و چندملیتی است که معروف‌ترین نام تجاری شرکت “فرانس تلکوم” به‌ حساب می‌آید. این شرکت در سطح بین‌المللی، خدمات تلفن همراه، خطوط تلفن ثابت، اینترنت، اینترنت تلفن همراه و همچنین خدمات تلویزیون اینترنتی را ارائه می‌کند و دارای بیش از ۲۲۶ میلیون مشترک در سراسر جهان است.

اورنج در سال ۲۰۰۰ میلادی توسط شرکت فرانس تلکوم خریداری شد و در حال حاضر همچنان به عنوان یک شرکت تابعه آن اما با مدیریتی مستقل فعالیت می‌کند.

“فرانس تلکوم” هم بزرگترین شرکت مخابراتی فرانسه و هفتاد و یکمین شرکت بزرگ دنیاست؛ حدود ۲۲۱ میلیون مشترک در جهان دارد و دفتر مرکزی آن در پاریس مستقر است.

در حالیکه این اظهارنظرات تمامی توجهات را به دلیل داشتن شریک خارجی در پروژه ایرانسل، معطوف دو برند همراه اول و رایتل می‌کرد اما مجید صدری –مدیر عامل رایتل- با توجه به سبقه این شرکت که قرار بود مشارکت‌هایی با اورنج داشته باشد درباره احتمال این همکاری در قالب فروش سهام رایتل به اورنج گفت: Verskeie buitelandse groepe onderhandel en doel van hierdie vennootskap is om by te dra tot die gebruik van geweld en tegnologie wat buitelandse belegging in sy buitelandse vennoot is.

وی گفت: Die deelname doel Rightel in die verkoop van die aandele sal onderhandel oor die meerderheid van die maatskappye wat aktief in die gebied van telekommunikasie en Telecom is, maar nie een van die onderhandelinge is nog nie gefinaliseer.

Kan 89 Na aanleiding van die publikasie van gerugte oor die Pars Electric Company as 'n interne kontrakteur Rightel, 'n lid van die raad van direkteure by die ondertekening van 'n kontrak met die Pars Electric Supply Company Telecom het dit ontken en gesê:: Telecom Supply Company beklemtoon maksimum gebruik van die vermoëns van die plaaslike maatskappye, maar tot dusver geen spesifieke kontrak deal is nie gesluit.

Vahid Sadoughi eerste mobiele bedryfstelsel -Mdyr- هم در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۵ پای تریبون رسانه‌ها آمد و خبر از تمایل کمپانی‌های خارجی برای ورود به صنعت ارتباطات ایران داد و اظهار کرد: ورود اپراتورهای خارجی به بازار ارتباطات ایران در قالب خرید سهام همراه اول نیازمند رعایت مقررات خاصی است و در زمان مقرر باید درباره آن صحبت کرد.

وی با بیان اینکه وزیر ارتباطات نام اپراتور مذاکره ‌کننده را براساس صلاحدید خود و در زمان مقتضی مطرح می‌کند، عنوان کرد: همراه اول منعی برای واگذاری سهام در بورس ندارد. شرکت ارتباطات سیار به دلیل اینکه یک شرکت بورسی است فروش سهام آن می‌تواند از طریق بورس انجام شود.

با این حال وحید صدوقی پیش از این در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم، اشاره‌ای به تمایل کمپانی‌های خارجی برای ورود به صنعت ارتباطات ایران داشت و اذعان کرد: علاقه‌مندی‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد و در همین راستا توافقاتی با دو اپراتور اروپایی داشتیم که ترجیح می‌دهیم با توجه به حساس بودن شرایط نامی از آنها نبرم.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: ورود اپراتورهای خارجی به بازار ارتباطات ایران در قالب خرید سهام همراه اول نیازمند رعایت مقررات خاصی است و در زمان مقرر باید درباره آن صحبت کرد.

وی اذعان کرد: Hulle is ernstig op soek na aandele van MCI koop as 'n winsgewende maatskappy, want gedurende die afgelope 10 jaar, het die bedryf ondergaan ontwikkelings en inkomste wêreldwyd skerp gedaal, terwyl die eerste is steeds groeiende toestand.

Nou, volgens die persepsies van bereidwilligheid die Franse operateur se om te belê in een van die mobiele operateurs Iraanse, Mahmoud prediker hierdie tyd Sekretaris van Kommunikasie en Inligtingstegnologie- جهت گسترش همکاری‌های دو جانبه با کشورهای پیشرفته جهان به همراه بیش از ۱۵ نماینده متشکل از شرکت‌های حاضر و فعال در بخش خصوصی فاوا، راهی فرانسه شده است.

به گفته حسن ملک -مدیرکل امور بین‌الملل وزارت ارتباطات- در این سفر واعظی از شرکت‌ها و موسسات فعال در حوزه فاوا و حوزه هوا فضا نیز دیدن و به مذاکره با آنها می‌پردازد و در برنامه‌های دیدار از شرکت‌های مطرح فرانسوی دیدار از شرکت‌های ایرباس، تلکام، اورنج صورت می‌گیرد.

Sal in die vergadering bespreek en gesprekke met die maatskappye om bilaterale samewerking op die gebied van IKT en die omgewing te ontwikkel.

در حوزه ارتباطات و فاوا مذاکرات در جهت توسعه همکاری در بخش خدمات مشاوره‌ای، سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه ICT ایران، انتقال دانش فنی در این حوزه به داخل کشور، تولید مشترک در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، همکاری دو جانبه در تحقیق و توسعه، اجرای مشترک پروژه‌های تحقیق و توسعه، همکاری دو جانبه در زمینه‌های علمی، فناوری و استانداردسازی، تبادل متقابل تجربه در طراحی و اجرای رویه‌ها و مقررات ارتباطات دیجیتالی شامل مدیریت و مانیتورینگ طیف فرکانس، صدور پروانه، کلیه فعالیت‌های مربوط به رگولاتوری ارتباطات، همکاری دو جانبه و تبادل اطلاعات در زمینه‌های سیاست‌‌گذاری در زمینه فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات، نوآوری و حمایت از شرکت‌های کوچک، متوسط و شرکت‌های نوپا و همچنین ارتقاء همکاری در بخش‌های خصوصی برای برگزاری مناسبت‌ها از جمله نمایشگاه‌های تخصصی که می‌تواند موجب تقویت روابط دو جانبه در زمینه بازرگانی، صنعت و سرمایه‌گذاری مرتبط با فعالیت‌های فاوا شود، خواهد بود.

با این حال باید منتظر پایان سفر واعظی و شنیدن اخبار بیشتری پیرامون احتمال شراکت اورنج در اولین پروژه ارتباطات همراه ایران بود.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی