Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7178
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۹ ب٫ظ
مدیر عامل مجموعه هوایی پیام بیان کرد:
منطقه اقتصادی پیام آماده حضور فعالان بخش خصوصی ICT است
مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام گفت :برای شر کتهایی که ازمرحله استارتاپی درحال گذر به مرحله گسترش وسرامدی هستند پیشنهاد تجمیع درمنطقه پیام را می دهیم.

دکتر سعید زرندی مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در نشست خبری در باره فعالیت های این شرکت و همچنین برنامه های آینده  آن با اشاره به اینکه منطقه  ویژه اقتصادی پیام تنها منطقه ویژه اقتصادی زیر مجوعه  وزارت ارتباطات است ، گفت : این مجموعه در خدمت خانواده بزرگ ICT کشور قرار دارد .

وی شکل گیری فرودگاه پیام را از سال ۶۹ و با وسعت ۱۰ هزار هکتار اعلام کرد و افزود : این مکان برای تبدیل شدن به فرودگاه بین المللی در اختیار وزارت پست و تلگراف آن زمان قرار گرفت .

زرندی آغاز فعالیت رسمی این فرودگاه را در سال ۷۴ به تصویب اساسنامه آن عنوان کرد و  گفت :در سال ۸۰، ۳۶۰۰ هکتار به منطقه  ویژه اقتصادی تبدیل  شد.

وی ادامه داد: در سال ۹۰ در مصوبه  فعالیت  بازرگانی و توسعه صادرات هم به برنامه های این مجموعه اضافه شد.

وی این مجموعه را در دو بخش فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه پیام تعریف  و تاکید کرد : فعالیت های جدی این مجموعه از سال ۸۶ آغاز و در دو سه سال گذشته سرعت گرفته است  و در حال حاضر ۴۰ هکتار ، به سه فاز منطقه ویژه اقتصادی  اختصاص یافته و ۱۶ هکتار نیز  دراختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد و۵۶ هکتار هم آماده واگذاری است.

زرندی تاکید کرد : در حال حاضر حدود ۱۰۰ شرکت در این مجموعه در حوزه صادرات و واردات  فعالیت می کند .

وی ، وجود گمرک زمینی و هوایی را یکی از مزایایی منطقه ویژه پیام عنوان کرد  و با بیان اینکه در این منطقه از مقررات گمرکی خارج می شود ، افزود : بدون تشریفات گمرکی در داخل منطقه کالاها متروکه نمی شود  و رسیدهای آن قابل خرید و فروش است .

مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار کرد: فرودگاه پیام تنها فرودگاه باربری کشور است ودر زمان های اضطراری جایگزین فرودگاه مهرآباد می شود و خدماتی هم به پروازهای بالگرد می دهد.

وی در بخشی دیگری از این نشست خبری با اشاره به برنامه های بیست گانه  در حال انجام این مجموعه تصریح کرد : این برنامه های مصوب شده برای ارائه عملکرد در شرکت ها به صورت پروژه محور مشخص شده تا قابل رصد و ارزیابی باشد .

زرندی ادامه داد :بازنگری در طرح جامع این فرودگاه با شرایط جدید کشور ، راه اندازی شهرک بین المللیICT ، استقرار شرکت های دانش بنیان ، مشارکت با بخش خصوصی  از  جمله برنامه های در حال اجرا است .

مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ایجاد شهر رسانه  مدیا سی تی و ایجاد شهرک صنعتیسرمایه گذاری  خارجی را از دیگر برنامه های بیست گانه  این مجموع اعلام کرد و با  اشاره به استقرار تجارت الکترونیک افزود : با توجه به وجود تمام زیر ساخت های تجارت الکترونیک، همکاری شرکت پست و همکاری کشور آذربایجان، سامانه تجارت الکترونیک دراین مجموعه مستقر می شود.

وی راه اندازی گمرک تخصصی و هوشمند ICT را از دیگر برنامه های در دست اجرا بیان کرد و تاکید داشت : در این باره ما تعهد داده ایم که در واردات حوزه  ICT با راه اندازی آزمایشگاه تخصصی، سرعت ترخیص کالاهای ICT را بالا بریم.

زرندی برسیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ساماندهی فعالیت های بخش خصوصی با استفاده از موقعیت فیزیکی و امکانات منطقه ویژه اقتصادی پیام تاکید کرد و گفت: برای شرکت هایی که ازمرحله استارتاپی درحال گذر به مرحله گسترش و سرآمدی هستند پیشنهاد تجمیع درمنطقه پیام را می دهیم و برای بهره گیری از این فرصت از آنها دعوت می کنیم.

وی آموزش در حوزه هوانوردی را یکی از فعالیت های درحال اجرای این مجموعه اعلام کرد و افزود: در همین راستا در سال جاری ۱۳۵۰ نفر در شرکت هوایی پیام دوره های آموزش هوانوردی را فرا گرفتند.

مدیر عامل شرکت هوایی پیام، تملک ارضی ، احداث هتل و ایجاد بندر خشک را از دیگر برنامه ای بیست گانه این شرکت عنوان کردو افزود:  ارائه خدمات هوا نوردیMRO ، استقرار شرکتهای بین المللی کار گو و استقرار شرکتهای تخصصی در حوزه هوا نوردی به همراه برگزاری نمایشگاه بین اللملی حوزه هوا نوردی از دیگر برنامه های شرکت خدمات و منطقه ویژه پیام است .

وی با اشاره به اینکه در مجوعه پیام زمین وسوله در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد، افزود: در سه ماه آخر سال۹۵،  با ۳۶ شرکت جدید برای حضور در این مجموعه قرار داد بسته شده است و مجوز پروانه تاسیس دریافت کرده اند.

زرندی از استقرار نمایندگان  دستگاه های تایید کنند کیفیت و استاندارد کالا در فرودگاه پیام خبر داد و در ادامه گفت : نمایندگان این دستگاه ها بر اساس پنجره واحدبرای تسهیل و سرعت بخشیدن به ترخیص کالا در مجموعه فرودگاه پیام مستقر شده اند.

وی درباره میزان درآمد شرکت خدمات هوایی و منطقه اقتصادی پیام از واریز ۴۰۰ میلیارد تومان درآمد بهحساب خزانه دولت در سال ۹۵ خبر داد و به رشد صد درصد این مبلغ نسبت به سال گذشته اشاره کرد.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی