Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 3997
یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۲ ق٫ظ
موسسه تحقیقاتی IDC: جهان آینده در دستان تبلت ها خواهد بود
به گزارش خبرگزاری مهر، آیا کاربران امروزی لزوم داشتن صفحات کیبوردی را احساس می کنند. در پاسخ باید گفت، خیر. زیرا تبلت ها توانسته اند جایگزین مناسبی برای پی سی ها یا رایانه های کیبورد دار باشند. گزارش منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی بین المللی IDC در حوزه فناوری نشان می دهد، بیش از […]

به گزارش خبرگزاری مهر، آیا کاربران امروزی لزوم داشتن صفحات کیبوردی را احساس می کنند. در پاسخ باید گفت، خیر. زیرا تبلت ها توانسته اند جایگزین مناسبی برای پی سی ها یا رایانه های کیبورد دار باشند. گزارش منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی بین المللی IDC در حوزه فناوری نشان می دهد، بیش از ۴۰ درصد کاربران اینترنتی معتقدند، تبلت تنها گجت فناورانه مفیدی است که تمام نیازهای آنها را برآورده می کند. کارشناسان این موسسه پیش بینی می کنند که در آینده ای نه چندان دور، تبلت ها می توانند جایگزین پی سی ها یا حتی رایانه ها و اسمارت فون ها شوند.

در عصر مدرنیته و فناوری، گجت های متفاوتی مانند لپ تاپ، پی سی، رایانه و … وارد بازار فناوری شدند تا بتوانند پاسخگوی نیاز مخاطبان باشند. اما در این میان تبلت ها توانستند گوی رقابت را از سایر گجت ها ربائیده و نگاه کاربران بیشتری را به خود جلب کنند. تبلت ها با حذف صفحه کیبورد و همینطور بزرگتر شدن صفحات نمایش توانستند نگاه های بیشتری را به خود معطوف کنند. یکی از گزینه هایی که در هنگام خرید تبلت ها مورد توجه قرار می گیرد، اندازه و ابعاد صفحه نمایش و همینطور ضخامت محصول است.

گزارش منتشر شده از سوی IDC نشان می دهد، بیش از ۱۰ درصد تبلت ها صفحه نمایشی بزرگتر از ۱۱ اینچ پیدا کرده اند که در نتیجه محقق کردن خواسته کاربران بوده است. این موضوع تا جایی پیش رفته که حتی اندازه تبلت های هیبریدی نیز بزرگتر شده است. اما کارشناسان این موسسه پیش بینی می کنند، در آینده ای نه چندان دور این رقم تا ۵۰ درصد نیز پیش خواهد رفت و تبلت هایی عرضه خواهند شد که می توانند به طور کامل جایگزین پی سی و لپ تاپ ها شوند تا نیاز کاربران اینترنتی را برآورده سازند.

Marta Fiorentini کارشناس ارشد موسسه IDC در این رابطه می گوید: « شغل کاربران می تواند نقش مهمی در استفاده کاربران اینترنتی از تبلت به عنوان ابزار اصلی کار داشته باشد. این موضوع در صورتی است که برخی از افراد مجبور هستند تا برای انجام کارهای روزانه خود به ابزارهای جانبی نیز روی بیاورند. برای مثال، افرادی مانند مدیران، پزشکان، تحلیلگران، مهندسان و … تمایل دارند تا از تبلت خود در کنار سایر گجت ها یا پی سی ها استفاده کنند. اما برعکس برخی دیگر از مشاغل تنها به استفاده از تبلت ها برای انجام کارهای روزانه خود نیاز دارند.»

در ادامه این گزارش آمده است، شاغلان کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و امریکا رشد قابل توجهی را در استفاده از تبلت ها در مشاغل خود نشان داده اند.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی