Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2369
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ | 17:۵۶ ب٫ظ
هک بزرگ‌ترین سازنده سیم‌کارت در جهان / همه پیامک‌ها و مکالمات شنود شده است
بر اساس سند فاش شده مربوط به سال ۲۰۱۰ سازمان‌های جاسوسی توانسته‌اند دارنده تمام سیم‌کارت‌های ساخت این کمپانی را در جهان ردیابی کرده و هم صوت و هم دیتا (مکالمه تلفنی و پیامک‌های آن‌ها) را مانیتور کنند. کمپانی هلندی که مقر آن در آمستردام است به انتشار بیانیه‌ای که نشان می‌دهد کلاً باخته است! […]

بر اساس سند فاش شده مربوط به سال ۲۰۱۰ سازمان‌های جاسوسی توانسته‌اند دارنده تمام سیم‌کارت‌های ساخت این کمپانی را در جهان ردیابی کرده و هم صوت و هم دیتا (مکالمه تلفنی و پیامک‌های آن‌ها) را مانیتور کنند.

کمپانی هلندی که مقر آن در آمستردام است به انتشار بیانیه‌ای که نشان می‌دهد کلاً باخته است! بسنده کرده و نوشته موضوع در دست پیگیری است.

درآمد سالانه این کمپانی بیش از ۲ میلیارد دلار است و نه‌فقط سیم‌کارت، بلکه نسل آینده کارت‌های اعتباری بانکی نیز تولید و روانه بازار می‌کند. اپراتورهای مخابراتی مانند ATT، تی-موبایل، ورایزون، اسپرینت، و ۴۵۰ شبکه بی‌سیم در جهان از خدمات و سرویس‌های Gemalto استفاده می‌کنند. همچنین این کمپانی به ۸۵ کشور جهان سرویس و خدمات داده و ۴۰ کارخانه تولید سیم‌کارت داشته که یکی از ۳ مرکز بزرگ آن نیز در آستین تگزاس قرار دارد.

ظاهراً سازمان‌های جاسوسی امریکا و انگلیسی بانفوذ در مهندسان شرکت، هم سیستم رمزگذاری را هک کرده و نیز شبکه‌های بی‌سیم مخابراتی و دیتاسنتر را تحت کنترل خود قرار داده‌اند.

منبع: فرست لوک

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی