Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 6959
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ | ۰۰:۳۷ ق٫ظ
وزیر ارتباطات: پرداخت‌ها از طریق موبایل در سال ۲۰۱۹ به هزار میلیارد دلار می‌رسد
به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سایت وزارت ارتباطات، محمود واعظی درششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام پرداخت با ذکر این مطلب افزود: دولت یازدهم یک دولت توسعه ای است و در سه سال گذشته با همه محدودیت ها و بعد از برداشته شدن تحریم ها همه شاخص های اقتصادی رو به رشد […]

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سایت وزارت ارتباطات، محمود واعظی درششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام پرداخت با ذکر این مطلب افزود: دولت یازدهم یک دولت توسعه ای است و در سه سال گذشته با همه محدودیت ها و بعد از برداشته شدن تحریم ها همه شاخص های اقتصادی رو به رشد و مثبت شد.

برگزیده سخنان وی به شرح زیر است:

– امروز در دنیا تعداد کاربران اینترنت از ٣ میلیارد نفر عبور کرده و ضریب نفوذ باند پهن سیار به حدود ۵٠ درصد است و تعداد مشترکان تلفن همراه ٧ میلیارد نفر است.

– در سال ٢٠١۵ درآمد پرداخت از طریق موبایل۴۵٠ میلیارد دلار بود و پیش بینی می شود در سال ٢٠١٩ این رقم به بیش از هزار میلیارد دلار برسد. درآمد جهانی ict را ۴۴٠٠میلیارد یورو در سال ٢٠١٩ پیش بینی کرد و گفت: پدیده های جدیدی در راه است که در کار ما تاثیرگذار است.

– بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به نسل سوم و چهارم تلفن همراه خاطرنشان کرد: در چند سال آینده با نسل پنجم مواجهیم که ١٠ برابر نسل چهارم سرعت دارد و تا سال ٢٠٢۵ در حوزه اینترنت اشیا ۵٠ تا ١٠٠ میلیارد انسان و شی به اینترنت متصل می شوند.

– عضو کابینه دولت یازدهم در مورد هزینه کرد در زیر ساخت گفت: در سه سال گذشته ١٢هزارمیلیارد تومان هزینه کردیم که ۴هزار میلیارد توسط بخش دولتی و ٨هزار میلیارد توسط بخش خصوصی بوده است و در برنامه ششم توسعه داریم که ۶٠هزار میلیارد تومان دیگر هزینه شود که ٢٠هزار میلیارد آن توسط بخش دولتی و ۴٠هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی هزینه می شود.

– وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هم اکنون ۷۰۰ شهر به نسل سوم تلفن همراه و ۳۵۰شهر به نسل چهارم تلفن همراه تجهیز شده اند، اظهار کرد:با برنامه ریزی های صورت گرفته پهنای باند پهن داخل کشور که در ابتدای دولت ۶۲۴ گیگابیت بوده است امروز به ۴هزار گیگابیت افزایش پیدا کرده که با سرمایه گذاری های صورت گرفته این میزان تا پایان امسال به ۱۰هزار گیگابیت برسد تا چیزی حدود ۲٫۵ برابر افزایش پیدا کند.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی