Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2386
یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۴ ب٫ظ
در پاسخ به یک انتقاد سازنده:
پاسخ غیر منطقی صداوسیما به انتقاد وزیر ارتباطات!
مدت ۶۴۲۰ دقیقه برنامه استانی در برابر فقط مدت ۱۹۸۰ دقیقه برنامه سراسری تنها پاسخ و البته کم منطق ترین پاسخ به انتقاد بجای وزیر ارتباطات بود!

اداره کل روابط عمومی رسانه ملی در پاسخ به انتقاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صدا و سیما درباره پوشش سفر رئیس جمهور به اصفهان پاسخ داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چندی قبل در همایش سراسری جوانان عضو و هوادار حزب اعتدال و توسعه با انتقاد از رسانه ملی، تصاویر پخش شده از استقبال مردمی از رئیس جمهور در اصفهان را از شبکه‌های سیما، جهت دار خواند و از پوشش رسانه‌ای این سفر در سیما انتقاد کرد. در پاسخ به این انتقاد، اداره کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما جوابیه‌ای منتشر کرد که در آن به میزان تلاش‌های رسانه ملی برای پوشش این سفر اشاره شده است.

متن این جوابیه به شرح زیر است:

صدا و سیما همگام همیشگی دولت

آقای واعظی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات ، روز پنج‌شنبه ، ۳۰ بهمن ماه، در همایش حزبی جوانان عضو و هوادار حزب اعتدال و توسعه، در بخشی از سخنان خود در این جمع حزبی، از عملکرد صدا و سیما در پوشش خبری و اطلاع‌رسانی سفر رئیس جمهور محترم به اصفهان انتقاد و یادآوری کرده بود که رسانه ملی، جمعیت حاضر در سخنرانی را نشان‌ نداده‌ و صدا و سیما را به عملکردی متفاوت در پوشش سفر نسبت به گذشته متهم کرده است.

در پاسخ به وزیر محترم ارتباطات، اشاره به بخشی از اقدامات خبری و برنامه‌ای رسانه ملی درخصوص پوشش سفر دو روزه رئیس جمهور محترم به اصفهان، ضروری است:

۱٫ به‌ منظور پوشش خبری و برنامه‌ای سفر رئیس جمهور محترم، شبکه‌های سراسری به مدت ۱۹۸۰ دقیقه و شبکه‌های استانی به مدت ۶۴۲۰ دقیقه پخش زنده و تولیدی داشته‌اند.

۲٫ برای پوشش رسانه‌ای این سفر همانند سفرهای گذشته، بخش اخبار ویژه سفر در صدا و سیمای مرکز اصفهان طراحی شد که هر یک ساعت، یک بخش خبری از رادیو و تلویزیون مرکز پخش می‌شد. بیش از ۱۸۰ مورد آنونس، ۳۱۰ خبر و گزارش مکتوب، صوتی و تصویری از این سفر تهیه و از شبکه‌های مختلف پخش شد.

در خصوص این سفر، ۴ ارتباط مستقیم رادیویی و تلویزیونی خبری با شبکه‌های سراسری برقرار شد و به منظور پوشش مطلوب مراسم در بدو ورود دکتر روحانی به فرودگاه، تصاویر توسط واحد پرتابل با ۵ دوربین و یک واحد SNG به صورت زنده پوشش داده شد. در میدان امام (ره) اصفهان نیز ۲ واحد سیار با ۷ دوربین و ۲ واحد SNG تصاویر را ضبط کردند و پوشش دادند.

۳٫ مصاحبه و قدردانی استاندار محترم اصفهان درخصوص پوشش مناسب این سفر از رسانه ملی که به گفته ایشان باعث ایجاد فضایی پرجاذبه و با نشاط در روزهای قبل، حین و بعد از سفر شده بود، گویای این است که همه اخبار مربوط به سفر که در شأن رئیس جمهور محترم باشد به طور کامل پوشش داده شده است. همچنین به اذعان روابط عمومی ‌نهاد ریاست جمهوری، پوشش این سفر از جمله بهترین پوشش‌های رسانه‌ای بوده است.

با توضیحات یاد شده، پیداست که وزیر محترم ارتباطات از اطلاعات کافی در این خصوص برخوردار نبودند، وگرنه دوستان خود را در رسانه ملی که در تلاشند توفیقات نظام و دولت را به شکل مطلوب و در شأن جمهوری اسلامی ایران به مردم داخل کشور و جهانیان انعکاس دهند، با بی‌مهری همراه نمیکردند.

و گویا مدت ۶۴۲۰ دقیقه برنامه استانی در برابر فقط مدت ۱۹۸۰ دقیقه برنامه سراسری تنها پاسخ و البته کم منطق ترین پاسخ به انتقاد بجای وزیر ارتباطات بود!
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی